Vasalemmas selgusid Eesti rallikrossi meistrid

Peetakse hooaja viimane etapp rallikrossis

Nädala pärast selguvad rallikrossi medalivõitjad

Margus Jamnes Lada Samaral. Foto: Rando Aav
Laupäeval, 4. septembril toimus Vasalemma krossirajal Eesti meistrivõistluste viies etapp sõiduautode- ja neljas etapp veoautode rallikrossis. Viimasel etapil selgusid ka Eesti meistrid.

Arvestust peeti Vasalemmas toimunud rallikrossil viies võistlusklassis: noored, ERK standard, ERK, veoautod GAZ 51/52 ja GAZ 53. Toimus kolm eelsõitu (klassi GAZ/51/52 kaks), millest läksid arvesse kahe parima sõidu tulemused ja finaalsõidud.

Noortest oli enne viimast etappi 60 punktiga meistritiitli kindlustanud Hendrik Kers, kes Vasalemma etapil ei osalenud. Ajasõitudes oli kiireim Urmo Luts, kellel kahe vooru tulemused rikkusid ära rehvi purunemised.

Finaalsõitu asus juhtima Joosep Toots, kes pidi esikoha Lutsule loovutama. Viimane pidi loovutama ka teise koha, seekord 11-aastasele Sten Karuksile. Karuksi ja Tootsi vahel kestis teise koha duell võistluse lõpuni, peale jäi siiki esimene.

Meistrivõistluste hõbemedal kuulub Urmo Lutsule ja pronks Karl Hans Õunpuule, kes eelsõitudes küll osales, aga finaalsõitu ei jõudnud. Neljanda koha saavutas Joosep Toots ja viienda Sten Karuks.

Klassis ERK standard käis rajal üheksa võistlejat. Eelsõitudes suutis nelja ringil läbimisel parimat aega näidata Priit Vadi Honda Civicul. Vadi tegi hea stardi ja asus ka meistrivõistluste liidri Asso Ojandu ning Toomas Sepa ees võistlust juhtima. Teisel ringil eksis Sepp katkestas.

Priit Vadi esikohta ohustas Lada Samaral sõitev Asso Ojandu ja kui Viljandi võiistleja autol esirehv purunes, õnnestus Ojandul ka mööda pääseda ning võistlus võita. Teise koha sai VW Golfil võistelnud Mait Koosa ja kolmanda Riho Loit Honda Civicul.

Selle aasta Eesti meistritiitli sõiduautode rallikrossis klassis ERK Standard pälvis Asso Ojandu 56 punktiga. Hõbemedali väärilist sõitu tegi hooajal Toomas Sepp (49) ja pronkiskoha saavutas Priit Vadi (38).

Kõige põnevamat heitlust oli oodata klassis ERK, kus kahte esimest, Margus Jamnest ja Haiti Arendit lahutas kõigest neli punkti.

Eelsõitude kiireima aja sõitis välja Ford Escortil võistelnud Arendi, Lada Samaral kihutanud Jamnes käis ühes eelsõidu ka korra rajalt väljas.

Kõige õnnetumalt läks meistrivõistluste kolmanda koha konkurentsis püsinud Kaspar Koitlal, kellel kõik kolm eelsõitu lõppesid katkestamisega tehnilistel põhjustel, finaali pääsemiseks oli vaja aga tulemust vähemalt ühest eelsõidust.

Selles klassis tuli pidada ka B- ja A-finaal, kuigi tegelikult pääsesid B-finaalist edasi kõik võistlejad. B-finaali kiireim oli Tiit Rattasepp.

ERK klassi A-finaali asus kohe juhtima Haiti Arendi Margus Jamnese ja Marko Mättiku ees. Paar kurvi enne esimese ringi lõppu otsustas Jamnes Arendi esikohta rünnata ja pääses võistlust juhtima. Jamnes võitis sõidu, mullune meister pidi aga võistluse Fordi rooliotsa purunemise tõttu katkestama.

Teisele kohale tõusis seega Marko Mättik ja kolmandale Mario Karuse, kes stardijärgses kurvis küll valli sõitis, aga kohta lõpuni säilitada suutis. Sõidu lõpetas neljandana Tiit Rattasepp, viiendana Mait Mättik ja kuuendana Tarmo Rosenberg.

Eesti meistrivõitluste kirkaima medali võitis ERK klassis Margus Jamnes, kes kogus 58 punkti. Hõbe ja pronks kuuluvad vatavalt 48 punkti korjanud Haiti Arendile ja 36 punkti noppinud Mario Karusele.

Kuus võistlejat startis klassis GAZ 53, kes kõik ka finaali jõudsid. Eelsõitude kiireim oli Silver Tammemägi.

Finaalsõidus tegi hea stardi meistrivõistluste liider Aivari Lepik, kes asus Sigmar Tammemägi ja Taivo Tuusise ees võistlust juhtima. Selles järjekorras esikolmik ka võistluse lõpetas.

Neljanda koha pärast pidasid heitlust Argo Allik, Mart Kork ja Mait Mäesaar. Neist kolmest oli kiireim tapalane Mäesaare ja Alliku ees.

Eesti meistrivõistluste kuld kuulub 69 punktiga Aivari Lepikule, hõbe Argo Allikule (58) ja pronks punkti kaugusele jöönud Silver Tammemägile.

Veoautode klassis GAZ 51/52 oli kohal ainult kolm võistlejat ja seega etapp Eesti meistrivõistluste arvestusse ei läinud. Finaalsõidu võitis Aivar Kender, teiseks tuli Helmut Uusmägi ja kolmandaks Olev Utno.

Eesti meistritiitel kuulub kolme arvesse läinud etapi järel Aivar Kenderile. Samuti saavad medalid kaela Olev Utno ning Jaanus Ligur. Kokku startis sellel hooajal klassis GAZ 51/52 kümme võistlejat.