04. juuli 2004 0:52

Jim Clarki memoriaalralli võitis Andrew Nesbitt

Briti meistrivõistlused jätkuvad Jim Clarki memoriaalralliga

Andrew Nesbitt - James O'Brien Subaru imprezal. Foto: Repro
Andrew Nesbitt võttis selle aasta Jim Clarki memoriaalralli võidu ja sai esimeseks sõitjaks, kes on etapi võitnud kolmel korral järjest, pärast lengendaarse rallistaari Roger Clarki kolmikvõitu 1974 aastal.

Andrew Nesbitti domineerimine Briti meistrivõitluste sarja kuuluval etapil oli märkimisväärne. Ta sai 2. ja 3. juulil sõidetud rallil kirja parima aja kahekümnest kiiruskatsest viieteistkümnel. Kahekordne Iirimaa asfaldi meistrivõistluste meister kasutas oma asfaldikogemust, et võitu vormistada. Tema Subaru Impreza oli piiriäärsetel teedel püüdmatu.

Praegune Briti autoralli meistrivõistluste liider David Higgins lõpetas neljandana ja oli oma tulemuse üle õnnelik. "See on mu esimene asfaldietapp Hyundai Accent WRC autoga," lausus Higgins. "Ja hoolimata paarist tagasilöögist, olen auto võimsusega rahul. Selle viimaste katsete juhitavus oli nagu unenägu."

Valitseva Briti meistri Jonny Milneri võiduvõimalused Jim Clarki memoriaalrallil luhtusid, sest eelviimasel katsel oli mees Subaru Impreza WRC rajaveerde jätma. Põhjuseks kapoti all süttinud lekkiv õli.

N-rühma võidu saavutas Paul Wedgbury, kes tõi oma Mitsubishi Lancer Evo kaheksa kohale kümnendana.

Põnev võitlus toimus Super 1600 klassis, mille lõpuks võitis Guy Wilks, kes juhtis oma Suzuki Ignise auto kohale absoluutarvestuse kaheksandana. Teine oli S1600 meistrivõistluse liider Jonnie Wigmore (Ford Puma). Tema koht üldarvestuses seitsmeteistkümnes.

Pärast nelja etappi on Briti meistrivõistluste sarja liider David Higgins 74 punktiga. 57 punkti on kirjas Barry Johnsonil ja 53 punkti Jim Clarki memoriaalralli üheteistkümnenda kohaga lõpetanud Matthew Wilsonil.