07. juuni 2004 18:01
Loe kommentaare (24)

Jaanimäe rahvasprinti ilmestasid "katused"

Rahvasprint sõidetakse uuendatud Jaanimäe ringil

5 ja 6 juunil sõideti Harjumaal Jaanimäe ringil karikavõistluse FIFAA Igamehe rallisprindi teine etapp, Moskvich Liiga sprindikarika kolmas etapp ja Jaanimäe Ringi noorte rallisprindi neljas etapp klassides J16 ja J18.

MTÜ Jaanimäe Ringi ja spordiklubi Raudroos koostöös läbiviidud võistlus sõideti 1,9 kilomeetri pikkusel uuendatud rajal. Uuele rajaosale ehitatud trampliinil mõõdeti ka hüppe pikkust.

Võistluste avapäeval võeti mõõtu võistlusklassides J16, J18 ja Moskvich Liiga arvestuses. Ka sõideti Jaanimäe Ringi karikavõistluste noorte rallisprindi etapp, kus võisteldi klassides ZAZ ja Juunior-vaba (Igamehe Rallisprindi arvestusse need ei läinud).

Kuni 16-aastaste klassis tegi kiireimat sõitu Kose noormees Sulev Haamer (Hyundai Lantra), kes saavutas ligi kahe sekundilise edu Honda Civic CRX-il võistelnud Romet Tsirna ees. Kolmanda tulemuse sai kirja Rando Mäeots (Honda Civic).

"Konkurendid olid kõik tugevad," tunnistas Haamer. "Edu võti oli ehk see, et endal sujus sõit väga hästi ja ilma vigadeta."

Klassis J18 võidutses Rainer Aus (VAZ 2101), kes suutis kõigis kolmes sõiduvoorus kirja saada parima aja ning lõhkuda auto juhiukse. Teise kohaga lõpetas võistluse Toyota Celical võistelnud Timmu Kõrge, kaotades klassivõitjale 2 sekundit. Kolmandaks jäi Honda Civic CRX-il kihutanud Janno Nutov.

Võistluse korraldaja oli välja pannud meene ka pikima hüppe sooritajale. Auhind läks Timmu Kõrgele, kelle auto lennu pikkuseks mõõdeti 14,5 meetrit. "Normaalne võistlus oli, auto käis isegi pärast hüpet edasi ja mingeid suuri sõiduvigu sisse ei tulnud. Hüpe on vägev," kommenteeris Kõrge.

Zaparožetsitel alustasid võistlust neli noormeest, ent Priit Ollino oli sunnitud võistluse katkestama juba esimeses sõiduvoorus, kui autol pudenes alt tagumine vasak ratas. Jõukatsumise võitis Kristen Kelement tubli eduga Karl Viitra ja Tanel Kasesalu ees.

Vabaklassis võidutses Kaspar Koitla, kes sai kolmelt katselt tulemused kirja vaid kahel esimesel. Kolmandas sõidus lõikas 14-aastane piloot paremkurvi liiga seest ning tema Lada Samara paiskus seetõttu üle katuse. Lada VFTS-il võistelnud Rainer Aus kaotas liidrile neli ning Nissan Sunnyl sõitnud Priit Ollino kümme sekundit.

Moskvitšide klassis startis ühtekokku 35 võistlejat. Hanno Vajakas võttis klassivõidu, olles kiirem Maidu Lempust. Kolmanda koha võitis Kaljo Sadam.

Pühapäeval, 6. juunil võisteldi Jaanimäel klassides 2Wd-V, 2WD-S, 4WD ning eraldi arvestust peeti naistele, kes võistluspäeva ka alustasid.

Põnevaima momendi pakkus publikule Kairi Tina, kelle juhitud Nissan Micra parajalt suure hooga vastu kruusahunnikut puruks lendas. Samal autol võistelnud Sirje Potisepa heitlust esikolmiku kohtadele see aga ei takistanud.

Finaali pääsesid Alisa Kitsas (Toyota Celica), Viktoria Pavel (Audi Coupe), Sirje Potisepp (Nissan Micra) ja Tuuli Laanetu (Nissan Sunny GTI). Laanetu sel korral poodiumile ei pääsenud. Konkurendid jagasid aga esikolmiku kohad samas järjestuses, kusjuures Pavelit ja Potiseppa lahutas teineteisest vaid sekundikümnendik.

Huvitavaid elamusi pakuti pealtvaatajaile ka kaheveoliste autode masinaklassides. Ühtekokku kulutati sel korral katuseplekki neljal võistlusautol. Esimesena keeras oma sõiduvahendi üle nipli Marko Kruus . Kuigi tema eeskuju järgis peatselt ka Olavi Pukk, saavutas VW Golfil kihutanud piloot finaalsõidus 2WD-V klassis kolmanda koha. Klassivõidu võttis Lada Samaral võistelnud Andrus Vahi, teise kohaga lõpetas sprindivõistluse Toyota Corollal sõitnud Kristo Subi.

2WD-S klassis kuulusid esimene ja teine koht Honda Civicuil võistelnud Jaan Kollole ja Aigar Pärsile. Kolmanda koha saavutas Andres Reitel.

Neljarattaveoliste masinaklassis näitas kõigis kolmes sõiduvoorus kiireimaid aegu Mitsubishi Lancer Evo kuuel võistelnud Margus Remmak. Finaalsõidus haaras ohjad aga Jaanus Murakas (Mitsubishi Lancer Evo 7), ning võttis 4WD klassi võidu. Ühtlasi tegi Murakas ka uue hüpperekordi - 16 meetrit.

Remmaku osaks jäi leppida kolmanda kohaga, kuna otsustavas sõidus õnnestus sekundi võrra kiirem olla ka Lembit Nõlvakul (Mitsubishi Lancer Evo 7).