Loe kommentaare (1)

Rapla kardirajal peeti lumerajavõistlus

Raplas sõidetakse Hepa - Karmani karikavõistluste teine etapp

Helmet Palm Mitsubishi Lanceril. Foto: Elari Kongo
28. veebruaril sõideti Rapla kardirajal Hepa - Karmani karikavõistluste teine etapp lumerajasõidus. "Võistlus sujus ilusti, ilm oli ilus ja võistlejaid piisavalt," võttis ürituse korraldaja Andrus Vahi toimunu ühte lausesse kokku.

MTÜ Rapla Kardiraja poolt korraldatud lumerajasõit algas noorte- ja naisteklassi sõiduga, mil rajale läks 15 võistlejat. Avavoorust sai kiireima aja kirja Opel Kadetil võistelnud Taavi Kivistik, kes edestas VW Golfidel võistelnud Kristjan Laskarit ja Jaanus Käärikut.

Nagu mitmetes klassides, sai võistlust alustanud noorte- ja naisteklassi esikolmik selgeks alles pärast kolmandat sõiduvooru. Teises voorus kiireima aja saavutanud Kristjan Laskar näitas head aega ka viimases sõidus ning võttis napi eduga võidu Taavi Kivistiku ees.

"Ütleks, et õnn oli natuke minu poolel. Kuna Taavi tegi otsustavas voorus vea, siis sellega seoses sain temast ka mööda," rääkis Laskar. "Aga rada oli nauditav ning pidas ilusti vastu peaaegu kogu võistluse. Seega säilisid ka võrdsed tingimused," lisas ta.

Jaanus Käärik saavutas kolmanda ning Tiina Urm parima naisvõistlejana selles võistlusklassis neljanda koha.

Esiveoliste autode masinaklassis tegi mitme hüppega 1,5-kilomeetrisel võistlusrajal kiireimat sõitu Lada Samaral võistelnud Andrus Vahi. Samuti Lada Samaral võistelnud Marko Kasepõld ning Nissan Sunnyl osalenud Enn Kasari sõitsid pea kõigis voorudes välja võrdseid aegu.

Teises sõidus edestas Kasari Kasepõldu 0,03 ning Vahit 0,18 sekundiga. Sama sekundi sisse mahtusid mehed ka kolmandas voorus, ent esimesest sõidust parima aja kirja saanud Vahi saavutas võistluse lõppedes siiski 4,4 sekundiga esikoha Marko Kasepõllu ees. Kasari võitis 26 osalejaga võistlusklassis kolmanda koha, kaotades Kasepõllule kokkuvõttes 0,2 sekundit.

Tagaveoliste klassis võidutses Mehis Kiiver, kes autol BMW 325i sai parimad tulemused kirja kahes esimeses sõidus. Kolmandas voorus kiireima aja välja sõitnud Martin Kutser (ZAZ 968M) saavutas võistluse lõppedes Mehis Kiiveri ja teiseks tulnud Rait Kerro (BMW 325i) järel kolmanda koha.

Neljarattaveolisi autosid oli sel korral stardis neli. Alates esimesest voorust sai parimad ajad kirja Mitsubishi Lancer Evo seitsmel võistelnud Helmet Palm, kelle edu võistluse lõppedes Daihatsu Charadel sõitnud Olev Kaasi ees jäi 3,29 sekundit. Ranno Bundsen (Audi Coupe) saavutas 3,36 sekundilise kaotusega liidrile 4WD klassis kolmanda koha. Poodiumikohalt välja jäänud Meelis Harlamov kaotas Palmile 42,42 sekundit.

"Rada oli muutlik, aga hea," tunnistas Palm, viidates sellele, et esimene voor sõideti külmunud rajal, teise vooru läbimisel sadas lund ning kolmanda sõidu ajal paistis päike ja mõneski kohas oli asfalt jää alt välja tulnud.

Moskvich Liiga arvestuses läks võit autol IZ 27151-01 võistelnud Andrus Kolgile, kelle edu teiseks tulnud Tauno Aarma ees oli üle 13 sekundi. Kolmanda koha võitis Enn Pärnamägi autol AZLK 2140.