Kristjan Sooper
14. august 2024 21:34

Eesti rallikrossisõitjad saavutasid Leedus mitu poodiumikohta

Eesti rallikrossisõitjad saavutasid Leedus Vilkyciai rajal sõidetud Balti meistrivõistluste etapil kaks klassivõitu ja mitmeid teisi poodiumikohti.

SuperCar klassi finaalsõidu võitis Arvo Kask (Mitsubishi Lancer Evo 6) Kevin Alliku (Mitsubishi Lancer Evo 6) ees. Kolmas koht kuulus lätlasele Ivars Joelsile (Mitsubishi Space Star). Etapi kokkuvõttes oli neljas Mart Tikkerbär (Peugeot 208 RX).

"Eelsõidud sujusid üldisel rahulikult. Vaid teises sõidu stardis oli kokkupõrge kaasvõistlejaga, kus sai kannatada auto roolisüsteem," rääkis esimese eelsõidu võitnud ja kahes järgmises teise koha saanud Kask. "Mehaanikud tegid roolisüsteemi korda ja autoga mingeid probleeme ei olnud."

Finaali startis Kask esireast. "Mart Tikkerbär tegi tagant poolt alustades väga hea stardi ja tõusis liidriks, asusin jälitama. Teisel ringil juhtus meie vahel kokkupõrge ja ta katkestas. Sealt edasi sain teha oma sõitu ja kindalt lõpuni tulla."

Klassis TouringCar olid kõik kolm osalejat Eestist, võitis Rauno Rappu (Lada 2015), teine oli Raimo Reek (Ford Fiesta) ja kolmas Siim Tillemann (BMW E36 Compact).

Krosskartide klassis Xtreme võitis lätlane Janis Baumanis (Hornet R1), Andre Kiil (P-Tech Xtreme) sai teise ja Sander Sepp (Speedcar Xtreme) kolmanda koha. Ragnar Kaljuste oli viies, Teet Vare kuues ja Alar Allik (kõik P-Tech Xtreme) seitsmes.

Teise kohaga lõpetas sama võistluse raames sõidetud Läti-Leedu meistrivõistluste etapi klassis Yaris 1300 Kristo Muru. Võitis Läti sõitja Nikita Iljin.

Balti sarja Super 1600 võitis leedulane Rytis Gurklys (Škoda Fabia). Eestlaste kohad olid järgmised: neljas Andre Kurg (Škoda Fabia), viies Mihkel Pajo (Opel Corsa), kuues Andreas Aulik (VW Golf II) ja seitsmes Albert Ako Kokk (Škoda Fabia). Kokk võistles ka klassis Yaris 1000, kus saavutas neljanda koha. Võitis lätlane Darvidas Sarkunas.

BMW RX3000 klassis võitis lätlane Janis Olle (BMW E36), eestlastest sai Sander Roosimaa (BMW E36) neljanda koha ja Mirell Hintser (BMW E30) oli 11.

Balti meistrivõistluste viimane etapp toimub 14. septembril Riias.