Kristjan Sooper
08. august 2024 1:13
Martin Juga oli Taanis viies. Foto: Qnigan

Rallikrossi RallyX Taani etappide parim eestlane Martin Juga: finaal oli väga pingeline

RallyX rallikrossisarja topeltetapil Nysumi rajal Taanis jõudis eestlastest kõrgeimale kohale Martin Juga, kes oli seitsmendal osavõistlusel krosskartide pingelises finaalis viies.

Samal etapil jõudis finaali ka Geir Genor Muttik (LifeLive TN11), kes lõpetas krosskartide juunioride klassis sõidu kuuenda kohaga.

Martin Jugale oli Nysumi rada eelmisest aastast tuttav, kuid kahe hooaja vahel toimunud võistlusauto vahetuse tõttu, Speedcar Wonderi asemel LifeLive TN11, nõudis tööd õige seadistuse leidmine. "Algus oli veidi keeruline, kuid üsna ruttu saime seadistuse paika," lausus Juga. "Nysumi rada on kiire, aga mitme tugeva ja täpsust nõudva mahapidurdusega. Sõidus on väga oluline õigeid pidurduspunkte tabada."

Eelsõidud läksid Jugal tõusvas joones: esimesest tuli 17. koht, teisest üheksas ja kolmandast seitsmes. Poolfinaalis tuli tal startida teisest reast. "Kindel plaan oli sõita end finaali, panin kõik välja."

Oma poolfinaali teine koht viis eestlase finaali, aeg andis viienda stardikoha. "Võidusõit oli väga tihe, mitmed kaasvõistlejaid ütlesid, et üks pingelisemaid, mis viimasel ajal toimunud. Üritasin ka mitmel korral möödasõitu, kuid ei õnnestunud. Nysumi rajal ongi mööduda keeruline," rääkis viienda tulemusega lõpetanud Juga.

Pühapäeval samas sõidetud kaheksandal etapil Jugal nii hästi ei läinud. Eelkõige takerdumine kolmandas eelsõidus eespool sõitnutega juhtunud avarii taha tähendas, et poolfinaali uks jäi suletuks.

Pühapäevasel etapil oli eestlastest parim Maiko Tamm (Ford Fiesta), kes sai klassis 4WD Open seitsmenda koha. Laupäeval oli ta 11. Punktitabelis on Tamm enne kahte viimast etappi 125 punktiga viies. Võistlussarja liider soomlane Joni Turpeinen (Ford Fiesta) on kogunud 166 punkti.

Krosskartidel on eestlastest punktitabelis kõrgeimal, kuuendal kohal Nysumis 16. ja 19. tulemuse saanud Romet Tsirna (LifeLive TN11) 107 punktiga. Martin Juga on kaheksas 100 punktiga, Taanis 14. ja 15. kohaga lõpetanud Lucas Orav (Speedcar Wonder) 66-ga 11. Tamo Toodo (Speedcar Wonder) sai kahel Taani etapil 20. ja 17. koha ja tema kogutud 23 punkti annavad ka 23. koha. Tanel Terepingil (LifeLive TN11) on punktiarve avamata. Sarja liider on norralane Thomas Eek Murstad (Speedcar Wonder) 172 punktiga. Juunioride klassis on Muttik 15. kohal