12. juuli 2024 17:47

LightGrey meeskonnale ERC3 klassis kaks poodiumikohta

Noortele loodud LightGrey meeskond tegi esimese stardi

Delfi - Estonia rallil tegi debüüdi LightGrey meeskond, kes saatis Euroopa autoralli meistrivõistluste neljandal etapil starti kaks võistluspaari Rally3 autoga.

ERC3 klassis võistelnud LightGrey meeskonna võistlejad näitasid kõikidel katsetel head kiirust ja seda hoolimata kohati päris keerulistest ilma- ja rajatingimustest.

Kui Raadi mõisapargis sõidetud avakatse võitsid väliskülalised Prantsusmaalt, siis sealt edasi ei loovutatud külalistele koduteedel ühtegi katsevõitu ja poodiumi heitlus käis vaid kolme Eesti võistluspaari vahel.

Laupäevase esimese kiiruskatse võitsid Patrick Enok - Silver Simm (Ford Fiesta Rally3). See tähendas parima positsiooni jagamist juunioride MM-sarja liiderpaariga Romet Jürgenson - Siim Oja (Ford Fiesta Rally3).

ERC3 klassi esikolmik, kuhu kuulus ka Joosep Ralf Nõgene - Aleks Lesk (Renault Clio Rally3), mahtus laupäeva esimesele hoolduspausi eel vaid 7,2 sekundi sisse. Kui Raanitsa esimese läbimise võitsid Enok - Simm, tõustes 3,1 sekundiga ERC3 klassi liidriteks, siis järgneval jäid Fordil sõitnud mehed vihma kätte ja andsid Jürgensonile ja Ojale 2-sekundilise kaotusega esikoha tagasi.

Kui seni olid kõik kolm Eesti võistluspaari teinud veatut sõitu, siis Kanepi katse esimesel läbimisel tegi Enok sõiduvea ja suretas auto mootori välja, mis maksis lõpuks koguni 12,5 sekundit. Järelejäänud neljast laupäevasest kiiruskatsest võitsid LightGrey sõitjad kõik – Enok kolm ja Nõgene ühe. Pika võistluspäeva lõpetasid liidrina Jürgenson - Oja, kellest Enok - Simm jäid maha 11,1 ja Nõgene - Lesk 26,1 sekundiga.

Viimast rallipäeva alustasid kõige paremini Nõgene - Lesk. Kui Kambja katse võiduga vähendasid Enok - Simm vahe 10,7 sekundi peale, siis Otepää kiiruskatse teisel läbimisel kasvatasid Jürgenson - Oja edu 18,2 sekundi peale. Estonia ralli viimane kiiruskatse pakkus võistlemist vihmast märjas ja väga libedates oludes. Neis keerulistes oludes õnnestus kõige paremini sõit Enokil ja Simmil, kellel oli see võistluselt seitsmendaks kiiruskatse võiduks.

ERC3 klassi võiduga lõpetasid võistluse Romet Jürgenson - Siim Oja. Patrick Enok - Silver Simm jäid võitjaile alla 17,6 ja kolmanda koha välja sõitnud Joosep Ralf Nõgene - Aleks Lesk 47 sekundiga. Samadele võistluspaaridele kuulusid poodiumikohad ka Eesti meistrivõistluste arvestuses.

Pooled katsevõidud ERC3 kliassis võitnud Patrick Enok: "Kiirus oli üllatavalt hea, sest Romet on ju päris palju saanud sel aastal pikki rallisid sõita. Ennast tema vastu proovile panna oli katsumus, millega tundub, et saime hakkama. Need paar eksimust, mis sisse tulid, tekitasid suurema vahe, aga üldjoontes oli üsna sekund-sekundis sõit. Kindlasti tahaks võita, kuid sellises konkurentsis kiirust näidata ja lõpuks teine olla, annab põhjust rahuloluks. Siiani ei saa aru, et mis Kanepi katse esimesel läbimisel juhtus, kus lõpuks 12,5 sekundit kaotasime. Ilmselt oli tegemist ikkagi sõiduveaga, kus lasin rattad blokki ja kuna seal oli ka roobas, siis see võttis auto kohe kaasa ja läks spinni. Kuigi auto suri ka välja, siis sel hetkel sellele mõtlema ei jäänud. Ilma eksimuseta oleks tõenäoliselt olnud pühapäeval veel rohkem põnevust. Ralli viimane katse oli keeruline, kuigi vihma palju juurde ei tulnud ja nähtavus oli täitsa normaalne. Samas teeolud oli nii etteaimamatud, kus kohati oli pidamine normaalne ja siis muutus täielikult ja oli väga libe. Momente seal oli ja n-ö jõnksud käisid läbi. Ma ei oskagi öelda, kas see oli elu kõige keerulisem katse. Pigem mitte, aga paras katsumus oli küll. Laupäeval saime Karaski katsel vihma ja Romet ei saanud, kuid see nii palju ei mõjutanud. Lõpuks ja pigem saime kõik samades oludes sõita, mis ongi õige vahe hindamiseks kõige olulisem."

Renault Clio Rally3 autoga Eestis esimese stardi teinud Joosep Ralf Nõgene: "Alati tahaks natukene rohkem, sest kolmas koht on küll hea, kuid ise oleks rohkem lootnud. Samas, kui mõelda ralli eelsele eesmärgile, milleks oli soov Rometile kandadele astuda, siis seda ma ka tegime. Patricku hoog oli väga positiivselt üllatav ja ta oli väga tubli. Heitlus, mis meie kolme vahel käis, oli kihvt ja mingid katsed tulid väga hästi välja. Katseaegadele vaadates, siis paljudel neil jäi varu veel küllalt, kuid ajad olid ikkagi okei. Sarnaselt heitlusega, mida pidasid Georg Linnamäe ja Robert Virves, oli sama äge ka meil sekund-sekundis sõita. Saan öelda, et nelikveolise autoga kardan ma vihmaseid ja libedaid olusid oluliselt vähem, kui Rally4 autoga. Samas olude mõttes oli ikkagi keeruline, eriti punktikatse ja ka laupäeval saime vihma. Sõiduvigu ilma tõttu ei tulnud ja saime hästi hakkama. See oli väga hea õppetund tulevikuks, kuidas sellistes oludes sõita. Meeskonna debüüdiga jäime väga rahule – esiteks, et sellise hooga kannatab sõita ja teiseks, et meie noorte punt - Patrick ja mina - näitasime mõlemad head kiirust."

Kui möödunud nädalalal tegi LightGrey meeskond debüüdi Euroopa meistrivõistlustel, siis järgmisel nädalal ollakse stardis Lätis, kus sõidetakse autoralli maailmameistrivõistluste kaheksas etapp. LightGrey meeskonda on lõunanaabrite juures sõidetaval MM-etapil WRC3 klassis esindamas Joosep Ralf Nõgene ja Aleks Lesk.