Kristjan Sooper
02. juuli 2024 23:31

Maiko Tamm saavutas RallyX sarja etapil Rootsis esikoha

Maiko Tamm (Ford Fiesta) saavutas rallikrossisarja RallyX laupäeval sõidetud viiendal etapil põhiklassis 4WD Open klassis võidu ja pühapäevasel kuuendal etapil oli teine.

Rootsi Älvsbyni rada oli Maiko Tammele täiesti võõras. "Ma ei olnud enne võistlust seal kordagi käinud, ka videoeeltööd ei saanud teha, sest suuremaid võistlusi polnud seal ammu peetud," rääkis Tamm. "Kui aga esimese korra läbi jalutasin, oli selge, et rada sobib mulle. Kohati kiire, kohati tehniline, nagu segu Eesti Piiroja, Kulbilohu ja Laitse radadest. Mulle väga meeldis."

Pärast viienda etapi eelsõite oli Tamm kolmandal positsioonil. "Eelsõidud läksid nii ja naa, oli kokkupõrkeid, tuli ette üks rehvipurunemine."

Poolfinaali startis Tamm teiselt stardikohalt ja lõpetas võitjana. Finaalis läks aga olukord ärevaks. "Kolmandal ringil kadusid ära esimene ja teine käik. Aeglastes kohtades pidin siduriga mängima, et saaksin välja kiirendada. Kiirematel lõikudel panin kõik mängu."

Finišis edestas Maiko Tamm rootslast Oliver Erikssoni (FC2) kahe sekundiga. Kolmas oli Kevin Eriksson (FC2). Tamm on 17. sõitja, kes suutnud RallyX sarja põhiklassis 4WD Open võita.

Käigukastirike seadis kahtluse alla startimise pühapäevasel etapil, kuid tiim suutis auto hommikuks korda teha. "Alguses tundus, et käigukast on nii palju kannatada saanud, et kohapeal seda korda ei saa. Aga konkurentidelt õnnestus varuosi saada, meil oli üht-teist kaasas ja mehaanikud tegid head tööd."

Esimesed kaks eelsõitu kulusid harjumiseks muutunud ülekandearvudega. "Kolmandaks oli pilt selge ja panin kõik välja," sõnas Tamm.

Finaalsõiduss oli eestlasel pingeline duell Joni Turpeineniga (Ford Fiesta), peale jäi soomlane. Kolmas oli rootslane Filip Martinsson (Renault Clio).

"Nädalavahetus läks korda, nii et tiitlijaht jätkub," sõnas Tamm, kes tõusis Rootsi etappidega punktitabelis viiendalt kohalt teiseks. Juhib Turpeinen 119 punktiga, Tammel on 106 ja kolmandal kohal oleval Martinssonil 97 punkti.

Krosskartidel oli eestlastest viiendal etapil edukaim kuuenda kohaga lõpetanud Romet Tsirna (LifeLive TN11). Martin Juga (LifeLive TN11) oli kaheksas, Lucas Orav (Speedcar Wonder) 12., Tamo Toodo 16. (Speedcar Wonder) ja Tanel Tereping 21. (LifeLive TN11). Krosskartide juunioride arvestuses sai Geir Genor Muttik (LifeLive TN11) kaheksanda koha.

Kuuendal etapil sai Juga kolmanda koha ja Tsirna oli viies. Toodo sai 19., Orav 21. ja Tereping 24. koha. Juunioridest oli Muttik 13. kohal.

Krosskartide klassis on tabeliliide rootslane Elias Svensson (Casmat) 137 punktiga, Tsirna on neljas (104 p), Juga kaheksas (84), Orav kümnes (55), Toodo 19. (20) ja Terepingil on punktiarve avamata. Juunioride seas on Muttik 14. kohal.

RallyX seitsmes ja kaheksa etapp toimuvad 3. ja 4. augustil Taanis Nysumi rajal.