Egon Kaur Lääneranniku ralli avapäeval kiireim eestlane

Eestlased asuvad koduse rallisarja punkte püüdma Soomes

Lääneranniku rallile registreerimine on täies hoos

Tuleval aastal sõidetakse üks koduse meistrisarja etappidest Soomes

Soomes Turu linna ümbruse teedel peetud Eesti autoralli meistrivõistluste kolmas etapp jätkus laupäeval. Võistlejail tuli läbida kuus kiiruskatset, millest pärast erinevaid seisakuid sõideti ära viis.

Mad-Croc Lääneranniku ralli teisele võistluspäevale läksid liidrina vastu Teemu Asunmaa - Ville Mannisenmäki (Škoda Fabia RS Rally2), kes ka võitjatena finišeerisid.

Eestlastest alustasid päeva parimalt positsioonilt Egon Kaur - Allan Birjukov (Hyundai i20 Proto), kes hoidsid reedestekiiruskatsete järel neljandat kohta. Kahjuks tekkis EMV1 arvestuses liidrikohal olnud eestlaste autol tehniline probleem, mille tõttu teelt välja sõideti ja katkestati. Kui meeste endiga oli kõik korras, siis nende auto läks pärastväljasõitu kapoti alt põlema, kuid tuli suudeti pealtvaatajate abiga kiiresti kustutada.

"Lihtsalt ühel pidurdusel eest vasakul järsku midagi purunes täpselt pidurdamise hetkel. Sellest hetkest jäime reisijateks ja vasak kraaviäär tõmbas seejärel õõtsa, pooltelje ja midagi veel puruks. Tagantjärgi on raske selgeks teha, et mis purunes, kuid kahtlustan piduriketast. Kui autost välja saime, siis hakkas eest tuld võtma. Lasin oma kustuti tühjaks, kuid õnneks siis kohalikud tõid ämbritega vett ja saime olukorra kontrolli alla," rääkis Egon Kaur RallyPinile antud intervjuus.

Kahjuks pidid päeva avakatsel raja äärde jääma ka EMV4arvestuse liidrid Jaspar Vaher - Timo Taniel (Ford Fiesta Rally4), kelle autole hüppas ette kits.

"Nägin ühe neljanda käigu lõigu peal, et teeservas jookseb kits ja siis ta hüppas meie autole täpselt ette, nii et meil polnud midagi teha. Jäime kohe seisma, kuid eks õli tuli kuskilt välja ja auto läks põlema. Lahtine leek oli päris pikalt, kuid õnneks saime tulekustutid ja leegid maha. Eile oli tempo hea, kuid täna kahjuks ei saanudki teada, et mis oleks olnud," rääkis Jaspars Vaher.

Eesti meistrivõistluste arvestuses haarasid Kaui ja Birjukovi katkestamise järel ohjad Urmo Aava - Janno Siitan (Subaru Impreza STi N11), keda jälitasid Patrick Enok - Silver Simm (Ford Fiesta Rally3) ja Joosep Ralf Nõgene - Aleks Lesk (Renault Clio Rally3), kes omavahel tulist heitlust pidasid.

Aava ja Siitan näitasid katsetel ka absoluudi TOP3 aegu ning lõpetasid ralli absoluutarvestuse kolmandal kohal. Eesti meistrivõistluste arvestuses esimest korda Soomes sõidetud etapi arvestuses kuulus nendele esikoht nii EMV1, kui ka EMV5 arvestuses. Ralli üldvõitjatest jäid nad minuti ja 27,2 sekundi kaugusele.

"Mulle meeldis selle võistluse vaheldus, et reedel asfaldil ja need laupäevased katsed olid kõik omamoodi erinevad. Oli põldude vahel ja oli sellist päris Soomet, kus tee alt ära kukub. Väga kihvt ralli ja kui võimalust on ma tuleks kindlasti tagasi. See sõitja, kes ma olin 25-30 aastaselt, kes ründas igat kurvi, siis täna ma seda ei tee ja võib olla see polegi üldse halb lõpptulemuse mõttes," kommenteeris Urmo Aava.

EMV2 arvestuses olid ainsad startijad ja lõpetajad Kaspar Kasari - Rainis Raidma (Ford Fiesta Rally2).

Kuni kuuenda kiiruskatseni kestnud põnevast duellist EMV3 arvestuse esikohale väljusid lõpuks võitjatena Enok - Simm, sest kuuest katsest neli võitnud ja uue autoga head sõitu teinud Nõgene - Lesk pidid ralli lõpu eel katkestama kütusepumba rikke tõttu.

"Esimene katse õnnestus reedel hästi ja tunne oli olemas. Teisel katsel ei oskagi öelda, et mis see oli, ei suutnud endast maksimumi anda. Üldjoontes oli siiski positiivne. Täna hommikupoole tundus sõit täitsa okei, kuid ajad ei vastanud sellele, kuigi olime üsna ühes sekundis. Päeva teine pool õnnestus paremini ja saime auto seadistused ka paremaks. Üldjoontes võib rahul olla ja Joosep Ralf oli ka väga tubli ning kahju, et tal tehnilise viperuse tõttu lõpuks nii läks. See näitab, et võiks tulla täitsa põnev hooaeg," sõnas Enok.

EMV3 arvestuses esikoha võtnud Enok - Simm edestasid lõpuks lähimaid konkurente, kelleks olid Toomas Triisa - Laur Merisalu (Ford Fiesta Rally3), viie minuti ja 29,3 sekundiga. Kolmas koht kuulus 6.25,9 kaotusega võistluspaarile Kristjan Kajakas - Ari Tiukkanen (Ford Fiesta Rally3).

EMV4 ja Estonian Junior Challenge arvestuses olid hooaja kolmanda etapi parimad Kevin Lempu - Hendrik Kraav (Ford Fiesta Rally4), kes edestasid võistluspaari Mark-Egert Tiits - Jakko Viilo minuti ja 14,5 sekundiga. Kui reedel võitis kõik katsed laupäeval katkestanud Vaher, siis teisel võistluspäeval Lempu.

"Kindlasti minu kõige parem sõit. Uskusin legendi ja mul oli julgust kiiretes kohtades ja nukkidel. Kindlasti oleks saanud mõned kohad julgemini ja teistes jälle tagasi hoida, aga üldpilt oli hea ja ise olen väga rahul," märkis Estonian Junior Challenge etapivõidu võtnud saarlane.

Aava ja Siitan järel said EMV5 arvestusess teise koha meistrivõistluste liidrid Emīls Blūms - Didzis Eglitis (Mitsubishi Lancer Evo 9). Lõunanaabrid kaotasid eestlastele minuti ja 2,7 sekundit.

EMV6 arvestuses võtsid hooaja esimese etapivõidu Markus Tammoja - Henri Ääremaa (BMW M3 E36), kes edestasid võistluspaari Taavi Niinemets - Esko Allika (MW M3 E36) 14,3 sekundiga. Kolmandad olid 1.28,8 kaotusega itabeliliidrid Markus Abram - Rasmus Vesiloo (BMW M3 E46 Compact).

EMV7 arvestuses võitsid Sander-Erik Tiits - Fredi Kostikov (Volkswagen Golf II). Vaid sekundiga jäid neist maha lõunanaabrid Madars Dirinš - Gints Lasmanis (Honda Civic Type-R), kes jätkavad hooaja kokkuvõttes esikohal. Kolmandad olid Soome teedel Joonas Palmisto - Jan Nõlvak (Volkswagen Golf II), kes kaotasid lõpuks seitsme sõidetud katsega kaasmaalastele 29,5 sekundiga.

EMV8 arvestuses lõpetas ralli neljast sõitu alustanud autost kolm. Võitsidl Tiit Keldo - Jaagup Toome (Ford Fiesta R2). Teisena lõpetanud Rauno Plado - Marko Kaasik (Lada 1600) kaotasid võitjatele 4.01,3 ja Taavi Piipuu - Oliver Mägi (BMW 116i E87) 4.45,4.

Terminal - Eesti autoralli meistrivõistlused jätkuvad 5.-7. juulini sõidetava Estonia ralliga.