Rauno Paltser
23. aprill 2024 15:16
Romet Jürgenson ja Oja Siim saavutasid Horvaatias klassivõidu. Foto: Red Bull Content Pool

Romet Jürgenson jõudis juunioride MM-sarjas etapivõiduni

MM-sari jätkub Horvaatia teedel, kus on stardis ka kolm Eesti ekipaaži

Reedest pühapäevani sõidetud Horvaatia MM-ralli võitsid Sebastien Ogier - Vincent Landais. Romet Jürgenson - Siim Oja saavutasid samas oma karjääri esimese etapivõidu juunioride MM-sarjas.

Horvaatias tegid hooaja teise stardi Junior WRC klassi võistlejad. 17 võistluspaari hulgas said lähte ka MM-arvestuse teised mehed Romet Jürgenson - Siim Oja. Eestlased tõusid JWRC klassi liidriteks juba teise kiiruskatse järel ja suutsid sealt edasi teha kiiret ning veatut sõitu. Ralli finišis oli nende edu lähimate jälitajate ees 2.35,1.

Ralli 20 kiiruskatsest võitsid Jürgenson - Oja üheksa ja teenisid nende eest ka samapalju MM-punkte. Jürgensonist sai ajaloo kuues eestlasest piloot, kes JWRC-sarjas etapi võitnud ja Ojast ajaloo neljas kaardilugeja. Restlased tõusid äsjase võidu järel 22-punktise eduga juunioride MM-sarja liidriteks.

"Kiirus oli väga hea ja tegelikult suutsime kogu selle sõidu ka lõpptulemuseks vormistada. Selle üle on väga hea meel ja esimene Junior WRC etapivõit on juba tulemus, mille üle võib uhke olla. Ilma vigadeta ja suhteliselt puhas sõit. Viimase katse eel oli imelik intsident, kus inimene tuli lõi meie esiklaasi katki, kuid see tuleb ära unustada ja edasi liikuda. Igati edukas nädalavahetus," kommenteeris Romet Jürgenson.

Üldvõitu jahtinud Ott Tänak - Martin Järveoja olid neljandad, kuid kogusid hea punktisaagi

Sebastien Ogier - Vincent Landais tõusid ralli üldliidriteks kolm katset enne võistluse lõppu ja saavutasid esikoha. Kaheksakordsele maailmameistrile oli see karjääri 59. MM-ralli võit ja sajas poodiumikoht.

Toyotale kindlustasid kaksikvõidu Elfyn Evans - Scott Martin, kes jäid läbitud 283,28 katsekilomeetri järel meeskonnakaaslastest 9,7 sekundi kaugusele. Nii reede, kui laupäeva järel rallit juhtinud Thierry Neuville - Martijn Wydaeghe tegid pühapäeva hommiku teisel katsel sõiduvea ja kuna nende Hyundai sai kannatada, siis ralli võidu eest enam heidelda polnud võimalik ja võistlus lõpetati kolmandal kohal (+45,8).

Ott Tänak - Martin Järveoja said reedel kirja kolm TOP3 katseaega ja laupäeval ühe. Pühapäeval võitsid eestlased hoolimata väga ärevast olukorrast päeva teise katse ja olid päeva kokkuvõttes 1,8-sekundilise kaotusega Takamoto Katsuta ja Aaron Johnstoni (Toyota) järel teised. Teise koha teenisid eestlased ka ralli punktikatselt. Lisaks laupäeva kümnele punktile lisati samapalju kontosse ka pühapäeval. Eestlastest rohkem punkte kogusid nädalvahetusega vaid ralli võitjad.

"Nädalavahetus oli raske, sest taaskord ei olnud meil alguses head tempot ja ma andsin liialt aega ära. Tulime reede pärastlõunal veidi tagasi, kuid siis proovisime laupäeval midagi muud ja saime teada, et see reedene lahendus toimis paremini. Meie pühapäevane stardipositsioon oli piisavalt taga, et saada üsna sodine tee ja see oli väljakutseid pakkuv. Arvan, et kõigil oli momente. Meie saime lõpuks head punktid. Nüüd hakkavad kruusarallid ja loodan, et mul on seal parem tunne ja olen rohkem tempos ning stardipositsioon peaks ka aitama," võttis Tänak võistlusnädalavahetuse kokku.

Tabeliliide on 86 punktiga Thierry Neuville. Ott Tänak hoiab 53 punktiga neljandat kohta.

Georg Linnamäe ja James Morgan katkestasid

Rally2 autode arvestuses olid Horvaatias stardis Georg Linnamäe - James Morgan (Toyota GR Yaris Rally2), kes sel korral WRC2 klassi punktidele ei heidelnud. Eesti-Briti ekipaaž pidi laupäeva viiendal kiiruskatsel käigukasti hoovastiku probleemi tõttu ralli katkestama. Linnamäe ja Morgan olid küll pühapäeval tagasi stardis, kuid katkestasid võistluse avakatsele järgnenud ülesõidul mehaanilisele probleemidele viidates.

Autoralli MM-hooaeg jätkub kolme nädala pärast Portugali teedel. JWRC hooaeg jätkub kolmanda etapiga mai lõpul Sardiinias.