04. juuni 2023 12:53

Leedu meistrivõistlused jätkusid Žemaitija ralliga

Leedu autoralli meistrivõistlused jätkusid 2. ja 3. juunil sõidetud Žemaitija ralliga, kus olid võistlustules ka eestlased. Ralli võitsid leedulased Martynas Samsonas ja Ervinas Snitkas autol Škoda Fabia N5+.

Ralli võitsid Martynas Samsonas - Ervinas Snitkas (Škoda Fabia N5+), edestades teise koha saavutanud võistluspaari Vladas Jurkevičius - Aisvydas Paliukėnas (Škoda Fabia Rally2 evo) 40,55 sekundiga. Kolmanda tulemusega lõpetasid kaheteistkümnest kiiruskatsest koosnenud võistluse Giedrius Notkus - Dalius Strižanas (Škoda Fabia R5).

Eesti sõitjaist osutusid sel korral parimaiks Pranko Kõrgesaar - Ott Kuurberg (Ford Fiesta Rally4). Üldarvestuses platseerusid nad 21. kohale ja 2WD LARČ4 arvestuses teenisid nad välja esikoha. Samas arvestuses olid Can Alakoç - Sander Pärn (Ford Fiesta Rally4) kolmandad, jäädes klassivõitjaist ühe minuti ja 45,46 sekundi kaugusele. Absuluutarvestuses kuulus neile 30. koht.

31. positsioonil finišeerisid Juuru Tehnikaklubi mehed Tarmo Lee - Tõnu Nõmmik (BMW 320), kes kaherattaveoliste autode masinaklassis 5 olid kokkuvõttes teised. Põhjanaabritest klassivõitjad Jari Valtaala - Pekka Penttilä (Toyota Altezza RS200) edestasid eestlasi 23,19 sekundiga.

Kristjan Kajakas - Jussi Lindberg (Ford Fiesta Rally3) olid üldises pingereas 37. kohal. Omas masinaklassis 2 kuulus neile teine koht. Samas arvestuses võistelnud Esmar-Arnold Unt - Raiko Lille (Ford Fiesta Rally3) tulemust kirja ei saanud, lõpuprotokolli on katkestamise põhjusena märgitud, et auto sai üle katuse rullumise tagajärjel kahjustada.

Lõppresultaati ei saanud kirja ka Janek Vallask - Jaanus Hõbemägi (Subarui Impreza STi).

Historic-autode klassis võistelnud Enn Pärnamägi - Andreas Liimann (AZLK 2140) said kolmanda koha. Absoluutses paremusjärjestuses kuulus neile 56. koht. Rallit alustas 76 autot, neist lõpetas 58.

Kümnes Žemaitija ralli oli Leedu autoralli meistrivõistluste teine etapp, Balti mere meistrivõistluste teine etapp ning Leedu rallisprindi meistrisarja kolmas osavõistlus.