15. mai 2023 16:32
Karl-Markus Sei ja Martin Leotoots Vecpilsi rallisprindil. Foto: Dace Janova / 4rati

Karl-Markus Sei ja Martin Leotoots võtsid klassivõidu

Läti autoralli meistrivõistlused jätkusid 14. mail sõidetud Vecpilsi rallisprindiga, kus mõõtu võeti neljal kiiruslõigul, mille kogupikkus ulatus veidi üle 62 kilomeetri. Klassivõidu saavutasid Karl-Markus Sei ja Martin Leotoots.

Sõidu võitsid Karl Peder Nordstrand - Jorn Norum Listerud (Škoda Fabia Proto). Emīls Blūms - Didzis Eglītis (Mitsubishi Lancer Evo 9) olid teised, jäädes võitjaist vaid 0,31 sekundi kaugusele. Kolmanda koha said Edijs Bergmanis - Ivo Pūķis (Mitsubishi Lancer Evo 9).

Absoluutses paremusjärjestuses kümnendaks platseerunud Karl-Markus Sei - Martin Leotoots (Peugeot 208 Rally4) saavutasid RC4 arvestuses esikoha. Teise koha said Valentino Ledda - Claudio Mele (Ford Fiesta Rally4) ja kolmanda Giovanni Trentin - Danilo Fappani (Ford Fiesta Rally4). Ühtlasi kuulus eestlastele võit Läti autoralli juunioride arvestuses. Minuti ja 10 sekundi kaugusele jäid neist Honda Civicul sõitnud lätlased Madars Dīriņš - Gints Lasmanis. Kolmanda koha said juunioride arvestuses Oskar Männamets - Holger Enok (Citroën C2 R2 MAX), kaotust võitjatele 1.20. Männamets ja Enok olid LRC7 arvestuses teised.

Slava Popov - Aivar Järvet (Mitsubishi Lancer Evo 10) olid võistluse absoluutarvestuses 11. kohal ja Andri Õun - Andre Kurg üldises pingereas (Subaru Impreza WRX STI) 23. kohal.