09. mai 2023 18:15

Läti ja Leedu rallikrossi meistrivõistlused algasid Riias

Pühapäeval, 7. mail algasid Lätis Biķernieki rajal Läti ja Leedu rallikrossi meistrivõistlused. Hooaja avaetapil osales ka hulgaliselt eestlasi.

Rallikrossi Läti-Leedu meistrivõistluste avaetapil võitis Teet Vare Xtreme krosskartide võistluse, Kristo Kütt oli Bruno Blumbergsi järel kolmas.

Teistes masinaklassides eestlastel nii hästi ei läinud. Supercar klassis jõudsid kolme sekka vaid lätlased Edijs Ošs, Edvards Egle ja Mārcis Martinovs. Arvo Kask sai neljanda, Valdur Reinsalu viienda, Andri Õun seitsmenda ja Raini Roomets üheksanda koha.

Yaris Cup arvestuses hõivasid kolm parimat kohta samuti lätlased. Esimene oli Linards Jasons, teine Roberts Purmalis ja kolmas Ričards Laukšteins. Albert Ako Kokk oli kokkuvõttes kuues.

Super 1600 klassis kuulus eesti võistlejale samuti kuues koht, mille teenis välja Andreas Aulik. Võidu võttis seal leedulane Ritis Gurklis kaasmaalaste Audrius Kragase ja Ritis Rutkauskase ees.

BMW RX 3000 klassis sai Mait Buddell 18. koha. Esikolmikusse jõudsid ses klassis Māris Druva, Lukas Sidabras ja Kristaps Kronbergs. Super 2000 klassis olid parimad Valdas Mikužis, Maija Stakena, Varis Žentiņš ning Lada RX klassis Kristaps Martinovs, Armands Ķēniņš, Viktors Ellers.

2023. aastal kuulub Läti ja Leedu rallikrossi meistrisarja kuus etappi, millest järgmine sõidetakse 21. mail Jēkabpilsis. Kolmas osavõistlus peetakse Eestis 18. juunil. Ühtlasi on Raassilla rajal toimuv sõit ainus Eestis Läti ja Leedu meistrivõistluste arvestusse kuuluv võistlus. Hooaja teisel poolel võisteldakse kahel korral Leedus ja hooaja lõpetab 9. septembril toimuv Riia etapp.