Kristjan Sooper
12. jaanuar 2023 18:54
J16 klassis võitsid Oskar Männamets ja Holger Enok. Foto: Pille Russi

Noorteralli meistrisarja avaetapi võitsid Männamets ja Hallikmägi

Raplamaa rahvaralli raames sõidetud noorteralli Eesti meistrivõistluste avaetapi võitsid nooremas vanuserühmas Oskar Männamets - Holger Enok (Ford Fiesta) ja vanemas Kristian Hallikmägi - Jaan Pisang (Honda Civic).

Oskar Männamets - Holger Enok edestasid klassis J16 teiseks jäänud võistluspaari Sander-Erik Tiits - Mark-Egert Tiits (Ford Fiesta) 56,1 sekundiga ja kolmanda kohaga võistluse lõpetanud ekipaaži Mirek Matikainen jr - Taavo Lauk (Ford Fiesta) minuti ja 35,5 sekundiga.

"Proovisime hommikul võimalikult suure vahe sisse sõita, aga juhtus viga ja kaotasime suhteliselt palju aega. Sõitsime lumehange ja jäime 30 sekundiks kinni," rääkis Männamets. "Pärast pingutasime võimalikult palju, et võita."

Klassis J18 võitsid Kristian Hallikmägi - Jaan Pisang (Honda Civic). Teise tulemusega sõidu lõpetanud Joosep Planken - Taavi Lassmann (Honda CRX) kaotasid võitjapaarile 11,8 sekundit. Kolmas koht kuulus Esmar-Arnold Undile ja Sulev Sarvele (Honda Civic), kes kaotasid võitjatele 57,8 sekundit.

“Hommikul oli hoog päris hea, saime end kohe käima,” sõnas Hallikmägi. “Haardetingimused vaheldusid, kohati pidas, siis jälle mitte, selle ära tajumine oli päris raske. Üks põige läks pikaks.”

Rahvaralli üldvõidu saavutasid Martin Kutser - Kristjan Ojavee (Subaru Impreza).