Kliki siia Kliki siia
Kas Eesti autoralli meistrisarja arvestusse võiks kuuluda asfaldiralli?
Vasta | Tulemus
Saada teade
Partnerid
www.veoautodevaruosad.com
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
rallifotod.eu
 
 
 
Reklaamtekst
20. september 2022 12:45
Loe kommentaare (0)
Trüki lehekülg
 Foto: ekraanitõmmis

Maailma parimad ralliteemalised mängud

Kellel on vähegi olnud mängukonsool, on ilmselt alustanud videomänguteekonda just rallimängudest. Pea kõik meist on oma esimese videomänguna mänginud rallimänge – rallimängude adrenaliin, kiirus ja intensiivsus on selged põhjused, miks ralli on tänase päevani üks kõige populaarsemaid videomänguliike.

Maailmas on kümneid erinevaid rallimänge, kuid sugugi kõik neist ei ole väärt parimate hulka kaasamist. Mõned mängusaagad on aga osutunud aegade jooksul kõige populaarsemateks. Alljärgnevalt tutvustame nelja ralliteemalist mängu, mille mängimisel on kõige suurem võimalus nautida suurepärast joovastust ning erilist adrenaliinirohket elamust.

Need for Speed

Kas Eestis on veel üldse kedagi, kes ei oleks kuulnud "Need for Speed" rallimängudest? Ühel hetkel võiski kuulda ainult seda nime rallimängude maailmas. EA loodud mängusari sai alguse juba 1994. aastal, mil see loodi PC jaoks. Mõistagi oli sel ajal tegemist revolutsiooniga, kuid sarnane revolutsioon on jätkunud tänase päevani. Ettevõte on iga paari aasta järel avaldanud uusi versioone, mis on tutvustanud värskeid kontseptsioone, paremaid ja eksootilisemaid autosid ja mitmeid lisafunktsioone.

Üks märkimisväärne Need for Speed versioon on 2019. aastal avaldatud "Heat", mis on saadaval nii Windows'i, PlayStation 4 kui ka Xbox One jaoks. Sarnaselt uutele Forza mängudele on Heat open-world põhimõttel mäng, kus toimuvad mitmed rallisündmused. Õhtuti saab osa võtta ebaseaduslikel tänavarallidel, kus võib ka politsei sekkuda, andes põnevust juurde kogu mängule.

Pisut vanem, ent sarnaselt põnev versioon, on Most Wanted, mis avaldati 2005. aastal ning oli isegi saadaval GameBoy ja Nintendo jaoks. Most Wanted on tänaseni selle mängusarja kõige populaarsem mäng: seda on müüdud suisa üle 16 miljoni koopia.

Gran Turismo

Gran Turismo ei ole võib-olla nii tuntud kui Need for Speed, aga seda ka peamiselt seetõttu, et Gran Turismo loodi PlayStationi jaoks ning seega jäid Xboxi kasutajad sellest mängust kõrvale. Esimene Gran Turismo loodi juba 1997. aastal ning mäng sisaldab rohkelt autosid, mis on kõik ehtsate autode videosimulatsioonid.

Gran Turismo 2 on kõige populaarsem ja enim positiivseid hinnanguid saanud versioon, mis on tänaseks Sony Greatest Hits nimistus. Mängus on kaks režiimi: Arcade Mode ja Simulation Mode, mis erinevad mitmete mehhaanikate poolest.

GT2 sisaldab kokku peaaegu 650 sõidukit ja 27 rallirada, pluss mitmeid tehnilisi ja graafilisi lahendusi, mis on tänaseni PlayStationi mängijatele hinge läinud.

Drive: Multiplier Mayhem

Ralliteema pole populaarne ainult konsoolimängude seas: muuhulgas on isegi kasiinomaailm võtnud inspiratsiooni adrenaliinist pakatavatest rallimängudest.

Üks kogu kasiinoajaloo parimaid ralliteemalisi slotikaid on NetEnti loodud "Drive: Multiplier Mayhem", mis on saadaval iga suurema Eesti kasiino mänguvalikus. Slotid on niigi adrenaliinirohked, kuid NetEnt on kombineerinud selle võidujanu ralliteema intensiivsusega, luues kombinatsioonina ühe ütlemata lõbusa slotika.

"Drive" slotimäng sisaldab mitmeid võidumehhanisme: tasuta keerutused, jokkerisümbolid ja "Nitro Collect" boonusmäng lisavad kõik uusi võiduvõimalusi. Tänu võidukordistajale on võimalik hea õnne korral selles rallimängus skoorida häid võite. Muuhulgas võivad Eesti mänguportaalid pakkuda ka mitmesuguseid boonuseid, mida saab kasutada ka Drive slotimängu jaoks.

Forza Horizon 4

Forza on rallimängude saaga, mis ei vaja ülemäära palju tutvustamist, kuna enamus Xboxi omanikke on just Forzat mänginud oma esimese videomänguna. Forza rallisaaga sai alguse 2005. aastal Forza Motorsport versiooniga. Tänaseks on tegemist maailma kuuenda enimmüüdud rallifrantsiisiga: 2021. aasta seisuga oli müüdud üle 16 miljoni Forza mängu. Muuhulgas on tegemist ühe maailma enimteeninud videomängusaagaga üldse.

Forza mängud on jagatud kahe saaga vahel: Motorsport ja Horizon. Uusi mänguversioone antakse välja pea iga paari aasta järel, ent eriti suurt tähelepanu väärib Forza Horizon 4. 2018. aastal välja antud versioonis on võimalik kasutada üle 670 sõiduki ja kogu keskkond on loodud open-world põhimõttel, mis tähendab, et mängijad saavad ise endale ralliteekondi kokku panna. Mitmete lisafunktsioonide tõttu on Forza Horizon 4 saanud kõrgeid hinnanguid nii kriitikute kui ka mängijate poolt.

Ka Motorsport 7 on teeninud häid hinnanguid, sisaldades üle 700 auto, rääkimata suurepärasest graafikast. Forza mängud on vaieldamatult tippude tipp: pea ükski teine rallimäng ei ulatu Forza tasemele. Kui tahad mängida rallimänge, on Forza pea ainuõige valik.
Uudiste arhiiv
Artikli juurde
Subaru Forester 2,0 XE
Varasemad ülevaated
26.10.2023
Tootmiskombinaat Vihur (0)
09.10.2023
Saaremaa ralli 2023 (0)
19.09.2023
Lõuna-Eesti rahvaralli 16.09.23 (0)
Viimati lisatud albumid
Viimati uuendatud albumid
01.12.2023 14:31
Rally in Latvia (0)
03.11.2023 18:54
Misso karikas 2023 5.etapp (0)
29.10.2023 08:55
KEHALA RAHVARALLI 2023 (0)
24.10.2023 23:21
SAAREMAA RALLY 2023 (3)
20.10.2023 21:09
Tarvastu karikas 2023/7.etapp (0)
Vaata foorumiteemasid
 
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia