Rauno Paltser
03. juuli 2022 3:02

Ken Torn ja Andrus Toom parimate eestlastena viiendad

Laupäeva hommikul anti Lätis start Euroopa autoralli meistrivõistluste viiendale etapile. Võistlust alustas 81 võistluspaari, kelle hulgas ka Ken Torn ja Andrus Toom (Ford Fiesta Rally2).

Ken Torni tavapärane kaardilugeja Kauri Pannas jäi lõunanaabrite juures sõidetavast etapist eemale tervislikel põhjustel ja nii istub saarlase kõrval sel korral Andrus Toom.

Kvalifikatsioonikatsel said Torn - Toom kirja üheksanda aja ja nad startisid laupäevastele katsetele samuti üheksandana. Liepāja ralli avapäeval sõideti kokku kuus kiiruskatset, kogupikkusega 85,94 km. Kui võiks arvata, et üheksas stardikoht võiks kruusarallil olla hea, siis rajaolud tõestasid vastupidist. Päeva alustasid eestlased kolme järjestikuse üheksanda katseajaga. Hoolduspausile said Torn ja Toom kaheksandalt kohalt. Liidritest, kelleks olid Mārtiņš Sesks - Renars Francis (Škoda Fabia Rally2 evo) jäid nad maha 26,6 sekundiga.

Pärast lõunapausi jätkati korduvkatsetega ja nendelt eestlastele kaheksas, viies ja seitsmes katseaeg. Võistluspäeva lõpetasid nad viiendal kohal. Koduteedel sõitvatele lätlastele kaotasid nad 45,6 sekundit.

"Eilne väike sõiduviga kvalifikatsioonikatsel maksis meile stardikoha, mis polnud ideaalne. Kuigi tegin täna ka väikeseid sõiduvigu, siis proovisid teisel ringil paremini asjadega hakkama saada ja see ka õnnestus. Proovime homseks auto paremaks saada ja heidelda poodiumikoha nimel," kommenteeris Ken Torn.

Andrus Toom märkis, et koostöö sujus: "Omavahelise koostöö osas kõik toimis ja probleeme polnud. Eilse mikrovea tõttu tänane stardipositsioon parim polnud ja just esimesel ringil oli puhastamist palju. Kuna võistlejaid on siin päris palju, siis oli seda puhastamist omajagu ka teisel ringil. Sinna see aeg läks ja mõned väiksed kohad, kus oleks saanud ise paremini, kuid ei midagi suurt ja kõik ok. Kokkuvõttes saame tänasega rahul olla ja homseks on meil hea stardikoht."

Kui Ken Torn ja Andrus Toom olid viiendad, siis neile vaid 1,4 sekundit kaotanud Gregor Jeets - Timo Taniel (Škoda Fabia Rally2 evo) lõpetasid esimese rallipäeva kuuendal positsioonil.

Ülejäänud eestlased jäid liidritest juba enam kui kolme minuti kaugusele.

Liepāja ralli jätkub pühapäeval, mil kuuel kiiruskatsel läbitakse kokku 95,34 km. Võistluspäeva esimene kiiruskatse algab kell 9.