13. juuni 2022 0:12

Torn lõpetas Poola ralli kolmanda kohaga, Virves võttis klassivõidu

Ken Torn kerkis Poola rallil kolmandale kohale

Ken Torn alustas Poola rallit üheteistkümenda ajaga

10.-12. juunil sõidetud Poola ralli võitsid Mikołaj Marczyk - Szymon Gospodarczyk. Kolmanda kohaga lõpetasid võistluse Ken Torn - Kauri Pannas, keda jäi võitjaist lahutama 18,1 sekundit.

Ken Torn - Kauri Pannas (Ford Fiesta Rally2) alustasid Euroopa meistrisarja neljanda etapi viimast võistluspäeva kolmandalt kohalt. Pühapäeva avakatselt eestlastele katse kolmas aeg, kuid kuna katse võitsid 1,7 sekundiga nende lähimad jälitajad Efrén Llarena - Sara Fernández (Škoda Fabia Rally2 evo), siis kukkusid nad koha võrra ja jäid hispaanlastest 1,4 sekundi kaugusele.

Pühapäevaseks hoolduspausiks olid parimad Fordi sõitjad poodiumile tagasi tõusnud ja jäid liidritest 27,4 sekundi kaugusele.

Rallit lõpetanud kolmest viimasest katsest ühe saarlased võitsid, olid korra teised ja korra kolmandad. Kuna võistluse lõpetanud punktikatsel sõitsid Ken Torn ja Kauri Pannas konkurentidega võrdse aja, siis tuhandike paremust tunnistama pidanud eestlastele lisandus punktikatselt 3 lisapunkti.

Poola ralli kokkuvõttes saavutasid Ken Torn - Kauri Pannas kolmanda koha. See oli nende rallikarjääri jooksul esimeseks korraks Euroopa meistrisarja etapil jõuda üldarvestuses poodiumikohale. Ralli võitjatest jäid eestlased sõidetud 188,10 katsekilomeetri järgselt maha 18,1 sekundiga.

"Tuleb tulemusega rahul olla ja eelkõige sellega, et üle pika aja jälle autos, kus enesetunne läks järjest paremaks," sõnas Torn. "Teed olid väga lahedad ja konkurents väga tihe. Saime terve nädalavahetuse sõita peaaegu ilma probleemideta ja see teeb head meelt."

Üldises pingereas 11. kohale platseerusid Gregor Jeets - Timo Taniel (Škoda Fabia Rally2 evo). Ajakaotust võitjaile oli 3 minutit ja 5 sekundit.

Euroopa meistrisarjas esimese stardi teinud Robert Virves saavutas klassivõidu ERC3 arvestuses. Robert Virves - Julia Thulin (Ford Fiesta Rally3) lõpetasid võistluse absoluutarvestuse 13. positsioonil. Üldvõitjaist jäi neid lahutama 3 minutit ja 42 sekundit.

"Olen väga tänulik M-Sport Poola üksusele, kes valmistas ette suurepärase auto. Oli nauditav probleemivabalt sõita," kiitis Virves M-Spordi mehaanikuid.

Samas masinaklassis saavutasid teise resultaadi Kaspar Kasari - Rainis Raidma (Ford Fiesta Rally3). Klassivõitjaile kaotasid nad 5 minutit ja 12,3 sekundit. Üldises pingereas olid Raplamaa võistlejad 19. positsioonil.

Üldarvestuse 16.kohaga lõpetasid Poola ralli Priit Koik - Kristo Tamm (Ford Fiesta Rally2). Vahe liidriga 4 minutit 19 sekundit.

Tulemuse said kirja ka Joosep Ralf Nõgene - Aleks Lesk (Ford Fiesta Rally4), kuid masinaklassis ERC4 / ERC4 Junior jäi nende osaks viimane koht. Kaotust neis masinaklassides võitnud Prantsusmaa rallipaarile Laurent Pellier - Marine Pelamourgues (Opel Corsa Rally4) kogunes eestlastel enam kui tund.

"Teisel kiiruskatsel läks pooltelg ja katkestasime. Pühapäeval saime sõita kolm katset. Järgmised kaks katset jäeti ära enne meid ning punktikatsel läks roolivõim," kommenteeris Nõgene. "Palju kilomeetreid, millest ilma jäime..."

Euroopa autoralli meistrivõistluste järgmine etapp peetakse 1.-3. juulil Lätis.