Henri Rump
30. jaanuar 2022 1:02

Talirallil võidutsesid Georg Linnamäe ja James Morgan

Otepää talverallile registreerus kokku 68 ekipaaži

29. jaanuaril sõideti Otepää lähiümbruse teedel Terminal Oil - Eesti autoralli meistrivõistluste avaetapp. Laupäeva lõunal Tehvandi spordikeskuse juurest alanud võistlusel oli kavas kokku kuus kiiruskatset kogupikkusega 58,47 km.

Üldarvestuses ja EMV2 arvestuses võitsid Otepää talveralli Georg Linnamäe - James Morgan (Volkswagen Polo R5). Absoluutarvestuse teise kohaga lõpetasid võistluse Ken Torn - Kauri Pannas (Ford Fiesta Rally2). Saaremaa autosportlased jäid ralli võitjaist 3,1 sekundi kaugusele. Kolmandale kohale platseerusid vanema generatsiooni WRC-autol võistelnud Valeri Gorban - Sergei Larens, keda jäi saarlastest lahutama kümme sekundit.

EMV1 arvestuse parimad olid Valeri Gorban - Sergei Larens, kes edestasid teisele kohale tulnud võistluspaari Karl-Martin Volver - Margus Jõerand (Škoda Fabia proto) minuti ja 15,7 sekundiga. Kolmandale kohale platseerusid lätlased Mareks Švarcs-Švampāns - Armands Lūkins (Subaru Impreza).

EMV2 ehk Rally2 autode arvestuses kindlustasid esikoha ralli võitnud Linnamäe ja Morgan, kellele järgnesid Torn ja Pannas. Kolmanda tulemuse said selles arvestuses kirja Roland Murakas - Kalle Adler (Ford Fiesta).

EMV3 arvestuses läks rajale kaks ekipaaži, kuid lahingust väljusid ainsatena ja seega võitjatena esmakordselt Ford Fiesta Rally3 autoga võistelnud Kaspar Kasari ja Rainis Raidma.

Juunioride ehk esirattaveoliste autode EMV4 arvestuses võttis kindla võidu ekipaaž Jasper Vaher - Marti Halling (Ford Fiesta Rally4), kes edestasid teise kohaga ralli lõpetanud võistluspaari Karl-Markus Sei - Martin Leotootsi (Peugeot 208 Rally4) 13,9 sekundiga. Kolmanda kohaga lõpetasid võistluse EMV5 arvestuses Joosep Ralf Nõgene - Simo Koskinen (Ford Fiesta Rally4).

EMV5 arvestuses ehk 4WD E12 klassis olid parimad Aiko Aigro – Arro Vahtra (Mitsubishi Lancer Evo 9). Raik-Karl Aarma - Allar Heina (Mitsubishi Lancer Evo 8) kaotasid neile 8,7 sekundit ja kolmanda tulemuse saanud Kristo Subi - Erki Pints (Mitsubishi Lancer Evo 9) 15,4 sekundit.

Tiheda konkurentsiga EMV6 arvestuses võitsid saarlased Robert Virves - Tiit Põlluäär (BMW M3), kes edestasid endisi veokamehi Taavi Niinemetsa ja Esko Allikat (BMW M3) 28,2 sekundiga. Kolmandale kohale platseerusid samuti tavapäraselt veokaga võistlevad Tarmo Silt - Raido Loel (BMW 320), kaotades liidritele 3 minutit ja 10,9 sekundit.

EMV7 arvestuses (2WD – R3, A7, N3, E10 autod) olid parimad Mark-Egert Tiits - Sander Pruul (Volkswagen Golf 2), kes edestasid 25,2 sekundiga teise aja kirja saanud ekipaaži Ronald Jürgenson - Marko Kaasik (Honda Civic Type-R). Klassi kolmanda kohaga lõpetasid hooaja avaetapi Robert Kikkatalo - Robin Mark (Ford Fiesta).

EMV8 arvestuses (klass E9) olid võitjad üle pika aja jälle Eestisse võistlema tulnud Klim Baikov - Andrei Klestšev (VAZ 2105). Teise koha venelaste järel said lätlased Ivo Ķilpis - Artis Cerinš (Toyota Corolla) ja kolmanda eestlased Karl-Kenneth Neuhaus - Inga Reimali (Honda Civic).

Hooaja esimesel rallil startis kokku 67 võistluspaari, neist finišeeris 53.

Eesti autoralli meistrivõistlused jätkuvad 12. veebruaril Lätis sõidetava Sarma ralliga.