Rauno Paltser
11. oktoober 2021 0:26

Ken Torn päästis saarlastele rallil teise koha

Koduteedel sõitnud Ken Torn ja Kauri Pannas lõpetasid Saaremaa ralli absoluuarvestuse teise kohaga, murdes neile südi lahingut andnud võistluspaari Egon Kaur ja Silver Simm vastupanu.

Ken Torn ja Kauri Pannas (Hyundai i20 R5) alustasid võistlust hästi ja näitasid avapäeval kavas olnud asfaldikatsetel kahel korral teist ja kahel korral üldarvestuse kolmandat aega. Avapäeva lõpetasid saarlased absoluutarvestuse teisel ja R5 autode arvestuse liidritena. Võistluse liiderpaarist Georg Gross - Raigo Mõlder (Ford Fiesta WRC) jäid nad nelja sõidetud kiiruskatse järel maha 4,9 sekundiga.

"Äge! See Kuressaare linnakatse oli elamus omaette. Hakkas selle autoga veidi kodusem tunne tekkima ja paremaks minema. Eks need koduteed tekitavad väikese värina ka ikka," võttis Ken Torn avapäeva Kuressaare linnakatse finišis kokku.

Eesti autoralli meistrivõistluste viimane etapp jätkus laupäeval kümne kiiruskatsega. Kaugatoma kiiruskatsega algas Saaremaa ralli teine võistluspäev, kus Torn ja Pannas said liidrite järel kirja teise aja. Kui septembri keskel sõidetud Viru rallil võitis Saaremaa rallipaar uue ja veel õppimist vajava Hyundai i20 R5 autoga kaks kiiruskatset, siis katsevõiduta ei jäänud nad ka koduteedel. Võistluse järjekorras kuuenda kiiruskatse (9,05 km) võit tuli lähimate konkurentide ees 0,2 sekundiga.

Järgneval katsel pidid esiotsa võistluspaarid konkurentide rajalt väljasõidu tõttu katsel peatuma ja said kirja võrdse nominaalaja. Hommikuse katseteringi lõpetas lühikene Oriküla kiiruskatse, millelt Ken Torn ja Kauri Pannas said kolmanda aja. Kaheksa sõidetud kiiruskatse järel jäid Torn - Pannas liidritest maha 6,9 sekundiga.

Kui hommikuse ringi katsete järel püsisid Torn - Pannas liidrite tempos, siis Kaugatoma kiiruskatse teine ja Undva lisakatse esimene läbimine venitasid vahe liidritega suuremaks. Lisaks hakkasid selja tagant ohustama EMV2 arvestuses teist kohta hoidnud Egon Kaur - Silver Simm (Volkswagen Polo GTI R5). Enne kahte viimast kiiruskatset oli saarlaste vahe WRC-autol sõitnud Georg Grossi ja Raigo Mõlderiga 31,7 sekundit, edu Egon Kauri ja Silver Simmi ees 7,1 sekundit.

Pärast viimast hoolduspausi ootas ees kaks viimast katset, millest esimene 16,98 km pikkune Paiküla. Ken Torn - Kauri Pannas andsid R5 autoga rohkem sõidukogemust saanud rivaalidele Egon Kaur - Silver Simm ära 5,1 sekundit, kuid nad võtsid kiiruskatsel piduriprobleemidega hädas olnud ja sõiduvea teinud liiderpaarilt tagasi koguni 21,2 sekundit. See tähendas, et enne Undva katse teist läbimist mahtus kolm nobedamat võistluspaari vaid 12,5 sekundi sisse.

Ken Torn - Kauri Pannas läksid viimasele kiiruskatsele teadmises, et tõenäosus Grossi ja Mõlderit edestada on üpris teoreetiline, kuid Egon Kaurile ja Silver Simmile, kes neist vaid kahe sekundi kaugusel, on vaja anda lahing.

Ralli võitu Ken Tornil ja Kauri Pannasel püüda ei õnnestunud. Pingelises heitluses teise koha peale pidas saarlaste tehnika (pärnaka autol purunes rehv) ja närv paremini vastu. Kodurallilt tuli neile tänavuse hooaja teine järjestikune absoluutarvestuse teine koht ja esikoht EMV2 arvestuses. Vahe ralli võitjatega jäi 14 sõidetud kiiruskatse ja 132,02 katsekilomeetri järel 22,3 sekundile. EMV2 arvestuses edestati lähimaid konkurente 35,7 sekundiga.

"Vägev! See hoog läks päris rajuks. Autol on potentsiaali veel küll, aga mehe maksimum on ammu juba käes. Väga äge ja ma tänan südamest kes selle võimaluse meile sellise ägeda võimaluse andsid, väga vinged vanad on need," kommenteeris Ken Torn. Kauri Pannas täiendas: "Ken on tubli. Ma olen uhke, et mul selline sõitja on, väga lust sõita. Targem oli vahepeal legendi vaadata, mitte välja."