21. juuni 2021 2:01

Poola rallil saavutas võidu Aleksei Lukjanuk

Poola ralli esimesse täispikka võistluspäeva jagus draamat

Euroopa meister Ken Torn valmistus Poola ralliks

18.-20. juunil Poolas sõidetud Euroopa autoralli meistrivõistluste avaetapi võitsid Aleksei Lukjanuk ja Aleksei Arnautov 18,4-sekundilise eduga Andreas Mikkelseni ja Ola Fløene ees.

Kolme päeva jooksul läbiti Poola rallil 14 kiiruskatset. Ralli algul olid heas hoos Nikolai Grjazin - Konstantin Aleksandrov (Volkswagen Polo GTI R5), kuid nad loovutasid liidrikoha laupäeval kaasmaalastele, kui võistlusauto sisuliselt ära lagunes.

Niisuguses paremusjärjestuses alustati ka pühapäevast võistluspäeva - liidrikohal olid Aleksei Lukjanuk - Aleksei Arnautov (Citroën C3 Rally2) ja kannul Andreas Mikkelsen - Ola Fløene (Škoda Fabia Rally2 evo). Kuigi katsevõite noppisid lisaks neile Craig Breen - Paul Nagle (Hyundai i20 R5), siis nemad võiduheitlusesse ei sekkunud, sest olid päev varem lõhkunud autol vedrustuse ja seeläbi kaotanud võidušansid.

Kõik rallil osalenud eestlased finišeerisid. Roland Poom - Darren Garrod (Citroën C3 Rally2) platseerusid üldises paremusjärjestuses 15. kohale. Ralli võitjatele kaotasid nad kokkuvõttes 5 minutit ja 13,2 sekundit.

Roland Poom sõnas, et olukord viimasel võistluspäeval oli varasemaga võrreldes oluliselt parem: "Tegime mõned suuremad muudatused legendisüsteemi ja asi on nüüd kiiretes sektsioonides oluliselt arusaadavam. Üks slow puncture (rehvi tühjenemine - toim.) ka täna, kuid see ei muutnud suures pildis enam midagi. Saime Poolast palju infot, et kuidas edaspidi toimida ja mida teistmoodi tegema peab."

Ken Torn - Kauri Pannas (Ford Fiesta Rally3) lõpetasid võistluse absoluutarvestuse 28. kohal. Viimast võistluspäeva alustasid saarlased üldarvestuse 39. kohalt. Kui päev varem olid M-Sport Poland meeskonnaliikmed päeva alustanud probleemidega ja said õige hoo üles alles alates neljandast kiiruskatsest, siis pühapäevastel katsetel töötas Ford Fiesta Rally3 laitmatult. Päeva kuuest katsest viiel näidati ERC Junior klassi parimat aega. Päeva ainuke tagasilöök oli võistluse 13. kiiruskatsel, kui üks mahapööre pikaks läks ja 5-10 sekundit ajakadu tuli.

Autosport Team Estonia liikmete kaotus nendel katsetel, kus sai probleemideta sõita, oli ralli võitjatele kilomeetri kohta 2,6 sekundit. Võistluse absoluutarvestuse parimaks katsetulemuseks jäi laupäeval välja sõidetud neljanda kiiruskatse 21. resultaat.

Ken Torn kommenteeris: "Mina olen rahul. Nägin progressi ja tõime auto ühes tükis tagasi, mis on kõige olulisem."

ERC Junior arvestuses teenis Ken Torn teise koha punktid. Võitsid ses arvestuses Jon Armstrong - Phil Hall (Ford Fiesta Rally3), kellele eestlased kaotasid 4 minutit ja 37,8 sekundit.

ERC3 Junior arvestuses võistelnud Kaspar Kasari - Rainis Raidma (Ford Fiesta Rally4) olid üldarvestuses 41. kohal. Masinaklassis ERC3 Junior teeniti välja neljas koht ja ERC3 arvestuses seitsmes. Klassivõidu saavutasid ERC3 ja ERC3 Junior arvestuses debüteerinud soomlased Sami Pajari - Enni Mälkönen (Ford Fiesta Rally4), kellele Raplamaa mehed kaotasid ligi kuus ja pool minutit. Juunioride arvestuse punktitabelisse märgiti soomlasele 40 punkti, teise kohaga sõidu lõpetanud Norbert Maior sai 31, kolmas olnud Nick Loof 26 punkti. Kaspar Kasari neljandana teenis 21 punkti. ERC3 arvestuses sai Kasari 13 punkti.

Tühjade kätega ei jäänud ka Roland Poom, kes ERC arvestuses noppis etapilt ühe punkti.