Rauno Paltser
06. märts 2021 21:36

Ken Torn pani Ford Fiesta Rally3 auto Soomes proovile

Ken Torn võistleb sel nädalal Soomes

6. märtsil peeti Soome autoralli meistrivõistluste teine etapp. SM O.K. Auto-Ralli nime kandnud võistluse tegid kaasa ka Ken Torn ja Timo Taniel, kelle istumise all oli Ford Fiesta Rally3 võistlusauto.

Talverallil oli kavas kuus kiiruskatset, mille üldpikkus 111,79 katsekilomeetrit. Võistluse algas 29,80 kilomeetrise kiiruskatsega. Seal katsega tegid autoralli ajalugu Ken Torn - Timo Taniel, kellest sai esimene võistluspaar, kes läbinud rallikatse Poolas M-Spordi üksuses valmistatud autoga Ford Fiesta Rally3. Eestlased said sealt kirja üldarvestuse 12. aja. Järgneval kahel katsel olid Torn ja Taniel 14. positsioonil. Võistluse neljandal katsel said nad üheksanda aja. Ralli viimastel kiiruskatsetel olid Ken Torn ja Timo Taniel üldises pingereas seitsmendad.

Kui võistluse avakatsel kaotasid Torn - Taniel katsevõitjale 2,43 sekundit kilomeetri kohta, siis sama katse korduvläbimisel olid kaotust vaid 1,55 sekundit ja seda tempos, kus katsel tehti ka spinn.

"Ralli oli äge," kiitis Ken Torn. "Alguses ei saanud küll hästi vedama, aga mida katse edasi, seda paremaks läks. Viimased katsed olid tihedas lumesajus ja vahepealse ajaga oli maha sadanud vähemalt 5-10 cm lund, mis muutis elu päris keeruliseks. Viiendal kiiruskatsel tegime spinni ja kaotasime natuke aega, kuid lõpuks saime auto ilusti lõpuni toodud. Tundus, et meeskond jäi meie esitusega rahule. Saime reaalsetes võistlusoludes eada, mida saaks paremaks ja kust saab autot ning aega paremaks."

SM O.K. Auto-Ralli kokkuvõttes kuulus meie võistluspaarile absoluutarvestuse 11. koht. Kaotust võitjatele kogunes 3 minutit ja 1,9 sekundit. Kilomeetri peale tegi see kaotust 1,63 sekundit. Parim esirattaveoline Rally4 auto jäi eestlastest 40,5 sekundi kaugusele.