01. märts 2021 2:06

Ott Tänak avas Arctic ralli võiduga uue hooaja punktiarve

Autoralli MM-sarja teisel etapil Soomes saavutasid võidu Ott Tänak ja Martin Järveoja, kes asusid Rovaniemi ümbruses peetud kümnest kiiruskatsest koosnenud võidusõitu juhtima avakatsest alates.

"See võit on väga oluline," rõhutas Ott Tänak, pidades silmas punktisaaki meistrisarjas. Avapäeva järel rääkis saarlane, et esimesed kiiruskatsed kulgesid kui Ameerika mägedel: "Tüüpilised soomelikud üles-alla käivad tehnilised teed. Seal tegime ära suure töö, aga oma osa oli siinkohal ka meie stardipositsioonil. Auto balanss oli hea, kuid see saaks olla parem, seega leidub veel elemente, mille kallal tööd teha.
Päeva lõppedes olime liidrid, kuid konkurentidel oli meiega võrreldes keerulisem stardipositsioon."

Teisegi rallipäeva said Ott Tänak ja Martin Järveoja kordaläinuks lugeda, sest üldjoontes läks kõik plaanipäraselt. "Hommikused katsed olid väga kiired ja nõudlikud ning leidus ka kohti, kus legend saanuks täpsem olla. Esimesel läbimisel võtsime veidi rohkem riske ja surusime kõvemini. Päeva viimane katse oli rehvidele päris stressirohke, kuid suutsime õnneks puhtalt lõpuni tulla."

Otsustaval rallipäeval oli kavas kaks kiiruskatset. Nende läbimise järel olid eestlased ralli võitnud. Teise tulemuse kirja saanud Kalle Rovanperä ja Jonne Halttunen kaotasid võitjaile 17,5 sekundit.

"Mina olen teise kohaga väga rahul," märkis Rovanperä. Noor soomlane ütles, et tegemist oli võrdlemisi keerulise võidusõiduga, kus kiiruses oluliselt järgi anda ei saanud. "Punktikatsel andsime endast kõik ja see tasus ära, saime sealt parima aja ja seeläbi hulga tarvilikke punkte."

Noore soomlasest rallitalendi hea edenemine tõstis ta esmakordselt autoralli MM-sarja liidriks. Kahe etapi peale kokku on tal teenitud 39 punkti. Thierry Neuville on 35 punktiga teisel kohal. Võrdselt 31 punkti on kogunud Sebastien Ogier ja Elfyn Evans. Ott Tänak sai sel hooajal tabelisse esimesed punktid - kokku 27, millega ta tõusis viiendale positsioonile.

Egon Kaur ja Silver Simm (Volkswagen Polo GTI R5) lõpetasid Soomes sõidetud taliralli WRC3 arvestuses 2. kohaga. Klassivõitjad Teemu Asunmaa - Marko Salminen (Škoda Fabia Rally2 evo) edestasid neid kokkuvõttes 4,2 sekundiga. Üldises paremusjärjestuses olid eestlased 14. kohal.

Absoluutarvestuse 22. kohal ja WRC3 arvestuse 6. positsioonil lõpetasid ralli Gregor Jeets ja Andrus Toom (Škoda Fabia Rally2 evo).

Georg Linnamäe - Volodymyr Korsia (Volkswagen Polo GTI R5) platseerusid üldises pingereas 37. kohale. WRC2 arvestuses kuulus neile 8. koht.