06. september 2020 10:32

Emil Lindholm ja Mikael Korhonen võtsid etapivõidu

Soome autoralli meistrivõistlused jätkusid sel nädalal peetud neljanda etapiga, mille võitsid Emil Lindholm ja Mikael Korhonen. Nende selja taga käis tuline heitlus teisele kohale kahe võistluspaari vahel, kes lõpetasid ralli võrdse ajaga.

Soome meistrisari jätkus Kouvolas peetud O.K. Auto ralli nimelise võistlusega. Sisuliselt kogu ralli vältel domineerisid Emil Lindholm - Mikael Korhonen (Škoda Fabia R5 Evo), kes võitsid seitsmest kavas olnud kiiruskatsest 5.

"Oli hea päev ja õnnestus võistlust juhtida alates avakatsest," märkis Lindholm, kelle selja taga pidasid duelli teisele kohale Teemu Asunmaa - Jani Salo (Škoda Fabia R5 Evo) ja Mikko Heikkilä - Topi Luhtinen (Škoda Fabia R5 Evo). Lõpuks lahutas kumbagi rallipaari võitjatest täpselt 5,2 sekundit. See tähendas, et lõpliku paremusjärjestuse määramisel sai otsustavaks avakatsel kirja saadud tulemus. Seal oli Asunmaa konkurendist poolteist sekundit kiirem ning nii tuli Heikkiläl leppida kolmanda kohaga.

Neljanda koha said Juha Salo - Mikko Markkula (Škoda Fabia R5), keda jäi võitjaist lahutama 13,4 sekundit. Viienda aja kirja saanud Juuso Metsälä - Matti Kangas (Škoda Fabia R5) kaotasid parimatele tublisti üle kahe ja poole minuti.

SM2 arvestuses võtsid etapivõidu Jaro Kinnunen - Tuukka Shemeikka (Mitsubishi Lancer Evo 9). SM3 arvestuses võitsid Lauri Joona - Markus Määttänen (Ford Fiesta R2) ning SM4 arvestuses Niklas Heino - Jukka Pasenius (Toyota Yaris).

Järgnevalt tabeliseis vastavates võistlusklassides. SM1: 1. Emil Lindholm 95 p, 2. Teemu Asunmaa 88 p, 3. Mikko Heikkilä 37 p. SM2: 1. Ville Hautamäki 67 p, 2. Jaro Kinnunen 65 p, 3. Jussi Lindberg 64 p. SM3: 1. Lauri Joona 102 p, 2. Henri Hokkala 59 p, 3. Sami Pajari 57 p. SM4: 1. Sami Korvola 74 p, 2. Toni Herranen 53 p, 3. Miko Kiminki 48 p.

Soome autoralli meistrivõistluste järgmine etapp sõidetakse 25.-26. septembril, kui toimub Pohjanmaa ralli.