Walesi MM-rallil saavutasid esikoha Tänak ja Järveoja

MM-sarjas viimase stardi teinud Petter Solberg teenis klassivõidu

Ott Tänak: võidutunne on joovastav ja imeline!

Poom lõpetas rallihooaja juunioride MM-sarjas kuuenda kohaga

MM-sarja liidritena asusid Walesi rallil starti Ott Tänak ja Martin Järveoja. Toyotaga kihutanud eestlased lõpetasid võistluse esikohaga ning nad teenisid maksimaalsed võimalikud punktid, edestades rivaale ka punktikatsel.

Kuigi Ott Tänak ja Martin Järveoja kaotasid neljapäeva õhtul sõidetud publikukatsel välja surnud mootori tõttu aega, siis reedesel võistluspäeval võitsid nad neli kiiruskatset ning lõpetasid päeva liidrina. Kui laupäevast võistluspäeva alustasid eestlased 3,4-sekundilise eduga, siis päeva lõpuks oli see suurenenud 11 sekundile.

Pühapäeval läbiti vaid neli kiiruskatset ja ligi 34 katsekilomeetrit. Eestlased tempot maha ei võtnud ning võitsid veel kaks katset, mille hulgas ka ralli viimane, nn punktikatse.

Walesis karjääri kaheteistkümnenda ja tänavuse hooaja kuuenda MM-ralli võidu teeninud Tänak suurendas oma punktiedu lähima jälitaja Sebastien Ogier'i ees 28 punktile. Walesi rallil teise koha saanud Thierry Neuvillejääb punktiarvestuses maha 41 punktiga.

"See oli pikk nädalavahetus, sest päevad olid pikad ja ööd lühikesed. Terve aja oli pinge peal ja vahe polnud kordagi suurem, kui 10 sekundit. Sõitsime igal katsel piiri peal ja oli küll raske ralli, kuid see tulemus maitseb hästi. Kaks etappi on veel sõita ja teame, et minevikus on olnud palju draamat," sõnas Tänak.

Autoralli MM-võistluste järgmine etapp sõitetakse kolme nädala pärast, 24.-27. oktoobril Kataloonias.