21. aprill 2019 1:30

Laupäeval võisteldi Tehvandi spordikeskuse rollerirajal

Rahvasportlasi oodatakse taas rollerirajale võistlema

S.M.A. Racingu korraldusel peeti laupäeval Tehvandi spordikeskuse rollerirajal A1M Motorsport - Otepää rahvasprint. Teistkordselt suusakeskuses peetud sprindivõistlusel osales kümnes masinaklassis kokku 106 sportlast.

Eesti Autospordi Liidu karikavõistlused, A1M Motorspordi karikasari ja M&L liiga karikavõistlused jätkusid 20. aprillil Lõuna-Eestis peetud Otepää rahvasprindiga. 2,8 km pikkust võistlustrassi läbisid võistlejad tavapäraselt kolmel korral.

Kümne osalejaga sportautode klassis saavutas võidu Martin Kutser (Volkswagen Golf).

Neljarattaveoliste tänavasõiduautode klassis, kus osales 12 võistlejat, teenis esmakordselt esikoha välja Mihkel Mürk (Mitsubishi Lancer Evo 3). Teise tulemuse sai 4WD klassis Antti Kangro (Mitsubishi Lancer Evo 10 RS), kes oli ka mullu samas sõidetud sprindil teine.

2WD-S klassis, kus võisteldakse üle 1,8-liitrise mootoritöömahuga kaherattaveolistel autodel, võttis võidu Aleksander Strelkov (BMW 316). Veerandsaja võistlejaga 2WD-V klassis (mootorikubatuur kuni 1800 ccm) võidutses Rivo Vähi (Honda Civic).

Seitsme naisvõistleja omavahelises mõõduvõtus osutus parimaks Tiina Ehrbach (Honda Civic).

Kuni 18-aastaste noorte arvestuses, kus oli osalemas 8 võistlejat, alistas konkurendid Pranko Kõrgesaar (BMW 316i). Kuni 16-aastaste masinaklassis sai rivaalidest jagu Jaspar Vaher (Honda Civic).

SU klassis võitis suusakeskuses peetud asfaldietapi Aivo Täpsi (VAZ 2107) ning M ja L liiga arvestuses võidutses Heigo Tinno (Moskvitš 412).

Kõige kiiremat sõitu tegid krosskartidel võistelnud mehed. Seitsme osalejaga krosskartide masinaklassis võttis võidu lätlane Ronalds Baldins, kes oli kiirem teises ja kolmandas sõiduvootus. Avavoorus parima aja saanud Kristo Kütt oli kokkuvõttes teine.