Saaremaa ralli võitsid Georg Gross ja Raigo Mõlder

Ken Torn: Ei uskunud, et nii tempos suudame sõita

Rallilt teine tulemus ja üks katsevõit tõmbas Kauri näo naerule

Ralli avapäeva lõpetasid liidrikohal Gross ja Mõlder

Georg Gross toob Saaremaal starti uuema WRC-auto

Janar Tänak stardib Saaremaal uue kaardilugeja ja uue autoga

12. ja 13. oktoobril peetud Eesti autoralli meistrivõistluste viimase etapi Saaremaal võitsid Georg Gross ja Raigo Mõlder. Üldarvestuse kolme sekka mahtusid veel Egon Kaur - Silver Simm ning Ken Torn - Kaido Kaubi.

Laupäevast võistluspäeva alustasid liidrina Georg Gross - Raigo Mõlder (Ford Fiesta WRC). Avapäeva järel hoidsid teist kohta Ken Torn - Kaido Kaubi (Ford Fiesta R5), kes jäid liidritest maha 12,9 sekundiga. Absoluutarvestuse kolmandad olid kolme reedese kiiruskatse järel Egon Kaur - Silver Simm (Ford Fiesta proto), kes jäid liidritest 24,1 sekundi kaugusele.

Kuigi hommikuse Karujärve kiiruskatse võidu pidid Gross - Mõlder loovutama rallipaarile Kaur - Simm, siis sealt edasi enam midagi konkurentidele ei kingitud ning võistluse viimase katsena Sõrves sõidetud kiiruskatse finišis said Georg Gross ja Raigo Mõlder tähistada karjääri teist ühist Saaremaa ralli võitu. Grossile oli see karjääri kolmandaks võiduks piloodina ning möödunud aastast on Rakverest pärit mehel ette näidata ka võit kaardilugejana, Ott Tänaku kõrvalt.

"Kiire hooga sõitmiseks on mul selle autoga veel palju õppida, kuigi paar katset tulid juba päris hästi välja ja hea tunne oli. Kuna sõidukilomeetreid on sel aastal vähe olnud, siis on raske sellist kiirust hoida, mida tahaks. Hooaja kokkuvõttes meil küll siin enam tiitlikaitsmise osas mingit võimalust polnud, aga see uus auto andis suure tõuke. Tahan tänada Ott Tänakut, kes mulle selle võimaluse pakkus ja tema isa Ivarit ning kogu OT Racingu meeskonda, kes sai selle maailma tasemel auto hooldamisega suurepäraselt hakkama," kommenteeris Georg Gross.

Teise kohaga lõpetasid ralli Egon Kaur - Silver Simm, kes napsasid ka ühe kiiruskatse võidu. 11 kavas olnud kiiruskatse kokkuvõttes jäid Kaur - Simm võitjatest minuti ja 24,3 sekundi kaugusele.

"Meil oli sel hooajal erinevatel põhjustel palju katkestamisi, aga selline ilus tulemus hooaja lõppu teeb meele rõõmsaks. Eriti hea oli veel see, et saime Georgilt ühe katsevõidu ka ära napsata ja portole uue WRC ees katsevõit, see oli magus," sõnas Egon Kaur.

Ralli lõpetasid kolmandana koduteedel sõitnud Ken Torn - Kaido Kaubi. Autol Ford Fiesta R5 sõitnud mehed jäid võitjatest maha minuti ja 29,7 sekundiga. Kuigi Torn sõitis Saaremaal neljaveolise autoga, siis sellest hoolimata kuulus talle hooaja kokkuvõttes juba eelnevalt kindlustatud EMV6 arvestuse meistritiitlile ka tiitlivõit EMV2 arvestuses ehk esirattaveoliste autode absoluutarvestuses. Lisaks kuulub Tornile ka Estonian R2 Challenge esikoht.

"Kogemus oli seda väärt, mida tulime siia saama. Saime rallit nautida ning autoga harjuda. Kogemus oli suurepärane," märkis Ken Torn.

Viimasel kiiruskatsel langesid mootoriprobleemide tõttu teiselt kohalt neljandaks Valeri Gorban - Sergei Larens (Mini Cooper WRC). Hooaja kokkuvõttes kuulus neile EMV1 arvestuses tiitlivõit.

EMV3 arvestuses ehk masinaklasside N4, R5 ja S2000 ühisarvestuses olid Saaremaal parimad Ken Torn - Kaido Kaubi. Eestlaste järel said teise koha Tomi Tukiainen - Mikko Pohjanharjo (Škoda Fabia R5). Soomlased jäid võitjatest maha minuti ja 20,4 sekundiga. Kolmandad olid Raul Jeets - Andrus Toom (Škoda Fabia R5). EMV3 arvestuses olid tiitlivõidu juba enne Saaremaa rallit endile kindlustanud Allan Popov - Aleksei Krõlov.

Neljarattaveoliste autode klassis E12 tulid Saaremaal võitjaiks Aiko Aigro – Urmo Piigli (Mitsubishi Lancer Evo 8). Ses masinaklassis saavutasid teise koha Timo Pulkkinen - Lasse Miettineile (Subaru Impreza WRX). Soomlased jäid eestlastest maha minuti ja 16,1 sekundiga. Kolmandad olid lätlased Edgars Balodis - Lasma Tolele (Mitsubishi Lancer Evo 8). Meistritiitli võitsid tänavu selles klassis lõunanaabrid Emīls Blūms - Didzis Eglītis.

Kuni kaheliitrise mootoriga kahetattaveoliste autode ühisarvestuses EMV5 võitsid hooaja viimasel etapil võidu ning teenisid esikoha ka meistrivõistluste arvestuses Kristo Subi - Raido Subi (Honda Civic Type-R).

Kaherattaveoliste kuni 1,6-liitrise mootoriga autode EMV6 arvestuses võtsid Saaremaal etapivõidu Roland Poom - Ken Järveoja (Ford Fiesta R2T). Teise tulemusega lõpetasid sõidu Kaspar Kasari - Hannes Kuusmaa (Peugeot 208 R2) ja kolmandad olid Janar Tänak – Silver Bakhoff (Ford Fiesta R2T).

Klassis E11, kus sõidetakse üle kaheliitrise mootoriga autodel, võitsid Marko Ringenberg - Allar Heina (BMW M3). Meistritiitli võitsid Saaremaa rallil viimasel katsel katkestanud Madis Vanaselja - Jarmo Liivak.

Masinaklassis E10 võtsid kodustel teedel rallivõidu Robert Virves - Sander Pruul (Opel Astra). Klassi teisena lõpetasid Mika Rantasalo - Ali-Ossi Takala (Opel Kadett), kes jäid eestlastest 24,4 sekundi kaugusele. Tiitlivõiduni jõudsid tänavu selles klassis Martin Saar - Karol Pert (Volkswagen Golf 2), kes Saaremaal olid kolmandad.

1,6-liitrise mootoriga kaherattaveoliste autode klassis E9 valitsesid saarlased. Etapivõidu võtsid Tauri Pihlas - Ott Kiil (Toyota Starlet) ja teise koha said Kermo Laus - Rainer Laipaik (Nissan Sunny). Klassi kolmandad olid Raido Laulik - Tõnis Viidas (Nissan Sunny). Tiitlivõiduni jõudsid sel aastal venelased Klim Baikov - Andrei Klestšev.

Veoautode arvestuses võitsid hooaja viimase ralli Tarmo Bortnik - Rain Kaljura (GAZ 51A). Kolme parema sekka mahtusid veel Veiko Liukanen - Toivo Luikanen (GAZ 51) ja Ants Kristall - Harri Jõessar (GAZ 51). Tiitlivõidu teenisid veoautode arvestuses tänavu välja Taavi Niinemets - Esko Allika.

Rallit alustas 130 ekipaaži, neist finišeeris 73.