01. oktoober 2018 10:36
SM1 arvestuses võitsid meistritiitli Eerik Pietarinen ja Juhana Raitanen. Foto: Toni Ollikainen / AKK

Nädalavahetusel selgusid tänavused Soome rallimeistrid

Soome autoralli meistrivõistluste tänavuse hooaja viimane etapp sõideti sel nädalavahetusel Turu ja Salo ümbruses. Seal kindlustas perekond Pietarinen endale meistritiitli mitmes masinaklassis.

Seitsmest etapist koosnenud meistrisarja otsustava sõidu võitsid Nikolai Grjazin - Jaroslav Fedorov (Škoda Fabia R5) 21,2-sekundilise eduga Emil Lindholmi ja Mikael Korhoneni (Škoda Fabia R5) ees. Kolmanda tulemuse said kirja Eerik Pietarinen - Juhana Raitanen (Škoda Fabia R5), kes kaotasid võitjaile 23,4 sekundit. Selline oli ka kiireimate paremusjärjestus SM1 arvestuses.

SM2 arvestuses noppisid 28.-29. septembril toimunud rallil etapivõidu Henrik Pietarinen - Juha Lummaa (Mitsubishi Lancer).

Säravad saavutused läbi hooaja tagasid Pietarinenite perele aasta kokkuvõttes mitu tiitlivõitu. Eerik Pietarinen tuli meistriks SM1 arvestuses ja Henrik Pietarinen SM2 arvestuses.

SM3 arvestuses jõudis tiitlivõiduni Jaro Kinnunen, kes äsjase sõidu lõpetas omas masinaklassis viiendana. Etapivõiduni jõudsid Samuli Vuorisalo - Henri Arpiainen (Opel Adam R2).

SM4 arvestuses võitsid ralli Mikko Heikkilä - Heidi Heikkilä (Honda Civic Type-R). Soome meistriks tuli Erno Kinnunen, kes seekord teenis välja kolmanda koha.