28. oktoober 2017 23:50

Vasalemmas sõideti kahe sprindisarja otsustav etapp

28. oktoobril sõideti Harjumaal Vasalemma rallikrossirajal kahe sprindisarja viimane etapp ehk selgitati võitjad Lääne regiooni meistrisarjas ja parimad Helmet Palmi mälestusvõistlustel.

Igaühe Terviseklubi korraldusel peetud Vasalemma rahvasprindil asus 11 võistlusklassis starti ühtekokku 46 osalejat. Võidu sõideti 3,2 km pikkusel porisel ja libedal võistlustrassil.

Üle 1,8-liitrise mootoriga kaherattaveoliste autode klassis võitis sõidu Marko Kukuškin (BMW 320), kes tuli tänavu 2WD-S klassis ülekaalukaks võitjaks mõlemas sprindisarjas. Kui Lääne regiooni meistrivõistlustel oli Karmo Salong kindlustanud teise koha juba enne otsustavat võistlust, siis Helmet Palmi mälestusvõistlustel teenisid võrdse arvu punkte Vasalemmas mitte võistelnud Argo Kuutok ja selle sõidu neljanda tulemusega lõpetanud Eero Labotkin. Kuna Kuutokil oli kõrgemaid kohti rivaalist enam, oli tema kokkuvõttes teine ja Labotkin kolmas.

Sama tasavägine oli duell teisele kohale ka kuni 1,8-liitrise mootoriga kaherattaveoliste autode arvestuses, kus esikoha teenis välja sellelgi etapil võidutsenud Rivo Vähi. Rutmar Raidma ja Argo Sepp kogusid hooajal võrdse arvu punkte, ent et Raidmal oli üks võit sel hooajal rohkem, sai see ka otsustavaks hooaja lõpliku paremusjärjestuse määramisel. Kümnest etapist koosnenud Lääne regiooni meistrivõistlustel saavutas Raidma tiitlivõidu Vähi ja Sepa ees.

Kui Lääne regiooni meistrisarjas pärjatakse nii SU klassi kui ka ML liiga parimaid eraldi, siis Helmet Palmi mälestusvõistlustel on kummaski arvestuses võistelnud teeninud sarjapunkte ühisklassis. Punktitabelisse on oma nime kirja saanud koku 37 osalejat. Võitjaks tuli Aivo Täpsi, edestades kaheksa etapi kokkuvõttes Egert Jakobit ühe punktiga. Kolmanda koha saatuse otsustasid Vasalemmas Kristjan Priilinn ja Sander Klaus, kes hooaja peale teenisid võrdse arvu punkte. Kolmanda kohaga lõpetas hooaja Priilinn, kuna temal oli kaks võitu, Klausil vaid üks. Mälestusvõistluste üldjuhend näeb ette, et võrdse punktisumma puhul eelistatakse etappidel kõrgemaid kohti saavutanud võistlejat.

Lääne regiooni meistrisarjas tuli SU klassis võitjaks Aivo Täpsi, teine oli Egert Jakobi ja kolmas Sander Klaus. M&L liigas kujunes sõit ülimalt tasavägiseks. Nii hooaega etapivõiduga alustanud Timo Pipar kui ka Heigo Tinno võitsid kumbki pooled sõidud. Ja neil kordadel, kui võitu ei tulnud, olid nad vastavalt teisel kohal. See tähendas, et hooaja kokkuvõttes teenisid nad võrdse hulga punkte, sest kummalgi oli neli võitu ja neli teist kohta. Võrdse punktisumma puhul eelistatakse Lääne regiooni meistrisarjas esmalt kõrgemaid kohti saavutanud võistlejat ja seejärel saab otsustavaks parem koht viimasel etapil. Selle Tinno võitis ja seeläbi tuli taaskord Lääne regiooni meistriks. Pipar rikkus enda sõidu, kui laupäevase etapi avavoorus nihutas ringist rajatähise ja sai 10-sekundilise ajakaristuse. Teises voorus oli ta teine ja kolmanda võitis, ent põhirivaali alistamiseks sellest ei piisanud.

Lääne regiooni meistrisarjas tuli J16 klassis võitjaks Kevin Kärp Māris Millersi ees. Senine tabeliliider, neli varasemat etappi võitnud lätlane Vasalemmas ei võistelnud. J18 klassis alistas rivaalid Jaan Eerik Planken, kes võitis kuni 18-aastaste noorte ühisklassis ka Helmet Palmi mälestusvõistlused.

Naiste arvestuses saavutas mõlemas sprindisarjas võidu Maria Roop, olles suurema osa võistlustest võitnud ning koha kindlustanud juba enne hooaja viimaseid sõite.

Klassis 4WD võitis mõlemad sprindisarjad Toomas Kärp, kes, erinevalt konkurentidest, osales ainsana ka viimasel etapil.

Lääne regiooni meistrivõistlustel klassis 2WD sport osutus võitjaks Kalle Kruusma ning veteranide arvestuses Hillar Kruusma.