08. oktoober 2017 23:31

Kolmanda koha saavutanud Ott Tänak tõusis punktitabelis teiseks

Sel nädalal Hispaanias sõidetud MM-ralli lõpetasid Ott Tänak ja Martin Järveoja poodiumikohal, saavutades teiseks tulnud tiimikaaslaste Sébastien Ogieri ja Julien Ingrassia järel kolmanda koha.

Olles rallit päris alguses juhtima asunud, lootis Ott Tänak püüda esikohta. Maksimumi ei saanud ta aga tiimi pressiteates märgitu põhjal püüda, kuna reedel tühjenes üks rehvidest ning laupäeval osutus ettevaatusabinõuna vajalikuks vahetada käigukast. Ta tegi siiski väga head sõitu, läbides asfaldikatsed autoga, millel oli lahtisel pinnasel kasutamiseks mõeldud käigukast.

M-Spordi ridades võistlevad Ott Tänak ja Martin Järveoja jõudsid tänavu kuuendat korda poodiumikohale, kui lõpetasid Kataloonias sõidetud Hispaania MM-ralli kolmanda tulemusega. Kaks lisapunkti power stage katselt kergitasid eestlase punktitabelis teisele kohale.

Ralli võitsid Kris Meeke - Paul Nagle (Citroen C3 WRC). Sébastien Ogier - Julien Ingrassia (Ford Fiesta WRC) kaotasid neile 28 sekundit ning Ott Tänak - Martin Järveoja (Ford Fiesta WRC) 33 sekundit.

Tabeliliider on Sébastien Ogier. Prantslasel on kogutud 198 punkti. Ott Tänakul teisena on kirjas 161 ning kolmandaks pudenenud Thierry Neuville'l 160 punkti.

"Teise koha peale tuleb nüüd tugev võistlus," lubas Tänak. "Sébastienil on turvaline edumaa, aga kõike võib juhtuda ja kaks etappi seisab veel ees."

Tootjate arvestuses on M-Sport WRT kogunud 358 punkti. Järgnevad Hyundai Motorsport 275, Toyota Gazoo Racing WRC 225 ja Citroen Total Abu Dhabi WRT 198 punktiga.

M-Spordi boss Malcolm Wilson sõnas, et kuigi võitu ei tulnud, on tunne küll sedamoodi: "Teine ralli, kus teenisime kaks poodiumikohta on suurepärane saavutus! Sellega edu meistrisarjas suurenes. Nagu sellest poleks veel küllalt, tõusis Ott sõitjate arvestuses teiseks."

"Seda, et meil on kaks meest tabeliliidrid, ei oleks võimalikuks pidanud. Ja heameelt teeb asjaolu, et Elfyn Evans on ka vaid punkti kaugusel viiendast kohast. See annab tõestust, et kogu tiim on teinud head tööd."