16. juuli 2016 0:44
Aleksei Lukjanuk ja Aleksei Arnautov kvalifikatsioonikatsel. Foto: Jaanus Ree

Avakatse järel asus rallit juhtima Aleksei Lukjanuk

Reedel algas Tartust auto24 Estonia ralli, mida linnatänavail sõidetud publikukatse järel asusid juhtima külalisvõistlejad Aleksei Lukjanuk ja Aleksei Arnautov.

1,33 kilomeetri pikkuse Tartu linnakatse võitsid mullused rallivõitjad Aleksei Lukjanuk - Aleksei Arnautov (Ford Fiesta R5). Teise aja said kirja Ralfs Sirmacis - Maris Kulšs (Skoda Fabia R5), kaotades liidritele 1,9 sekundit. Kolmas koht kuulus võistluspaarile Jaromir Tarabus - Daniel Trunkat (Škoda Fabia R5), kes kaotasid kiireimatele 2,2 sekundit.

Neljandad ja klassi ERC2 liidrid olid avakatse järel Rainer Aus - Simo Koskinen (Mitsubishi Lancer Evo 9). Neile järgnesid viiendana Siim Plangi - Marek Sarapuu (Mitsubishi Lancer Evp 10), kuuendana Raul Jeets - Andrus Toom (Škoda Fabia R5) ning seitsmendana Egon Kaur - Silver Simm (Mitsubishi Lancer Evo 9). Esimesed seitse sõitjapaari mahtusid 3,6 sekundi sisse. Euroopa meistrivõistluste liiderpaar Kajetan Kajetanowicz - Jarek Baran tegi sõiduvea ja kaotas liidritele 7,5 sekundit, platseerudes sellega 14. kohale.

Juunioride arvestuses asudid liidriks Miko Niinemäe - Martin Valter (Peugeot 208 R2). Open 4WD klassis asusid võistlust juhtima Martynas Samsonas - Mindaugas Varža (BMW M3X) ja Open 2WD arvestuses Egidijus Valeiša - Povilas Reisas (BMW M3).

Ralli jätkub laupäeval. Teine kiiruskatse algab kell 9.30. Kokku sõidetakse üheksa laupäeval kiiruskatset kogupikkusega 128,47 kilomeetrit. Päeva lõppeb Elva linnakatse.