Rando Aav
10. juuni 2016 19:54
Roland Murakas. Foto: Rando Aav

Ralli avapäeva lõpetas liidrikohal Roland Murakas

Lyoness Lääne-Eesti ralli esimesel võistluspäeval oli kavas üks kiiruskatse, mida läbiti karussellsüsteemis kahel korral. Päeva lõpetasid liidripositsioonil Roland Murakas ja Kalle Adler.

Avakatsel sõitsid kiireimad mehed aja samasse sekundisse. Täpsemalt said kolm kiireimat ehk Egon Kaur - Silver Simm (Mitsubishi Lancer Evo 9), Rainer Aus - Simo Koskinen (Mitsubishi Lancer Evo 9) ja Roland Murakas - Kalle Adler (Mitsubishi Lancer Evo 10) kirja üsna sama aja. Katsevõitjad Aus ja Koskinen edestasid kolmanda tulemuse saanud mehi vaid poole sekundiga.

7,22 km pikkuse kiiruskatse teisel läbimisel olid nobedaimad just avakatsel kolmanda aja saanud Roland Murakas ja Kalle Adler. Rivaalid olid nüüd mõnevõrra aeglasemad ja Prorehv rallitiimi võistluspaar lõpetas esimese, kerges vihmas sõidetud võistluspäeva liidrikohal. 2 sekundi kaugusele jäid Kaur - Simm. 2,2 sekundit kaotasid Aus - Koskinen.

"Esimene katse meil ei õnnestunud, tegin paar "külma käe" viga," sõnas Murakas, andes mõista, et eksimusteta olnuks võimalik esimene lisakatse vähema ajaga läbida. Et favoriitide vahe aga sedavõrd napp, tuleneb asjaolust, et tegu oli võrdlemisi lihtsa kiiruskatsega. Murakas kommenteeris: "Lihtsatel katsetel, kus kurve väga ei ole, seal sõidamegi üsna sama aega. Et õnnestus 2-sekundiline edu saada, see on täitsa tore uudis. Päev oli iseenesest ju lühikene. Oli teada, et vahed tulevad väikesed."

"Mina taktikat tegema ei läinud. Pidasin paljuks sekundeid ära anda," jätkas ta. On värskelt meeles, kuidas Harju rallil jäi Roland Murakas teisest kohast kokkuvõttes vaid 0,4 sekundi kaugusele.

Murakas ütles, et homme tuleb tänase päeva tulemuste alusel esimesena rajale minna, kuid see ilmselt probleeme ei valmista: "Ilm on märg ja vesine, seega ei tohiks stardipositsioon halb olla. Mida märjem on, seda parem on ees sõita. Loodan, et see stardikoht ei kujune halvaks."

Võistluse teisel päeval läbitakse 8 kiiruskatset. Roland Murakas nentis, et ta ei tea, kuidas need talle sobivad. Kommentaariks sõnas ta vaid nii palju, et tegu on võrdlemisi kiirete katsetega.

Kas Roland Murakas - Kalle Adler suudavad saavutatud kohta hoida? "Me anname homme Kallega endast maksimumi," lubas Murakas. "Pool tööd on tehtud - legend on kirjas ja sellega on vaeva nähtud."