08. mai 2016 15:33

Rapla rahvasprindil võidutses Kristo Tagaväli

Järgmisel nädalal sõidetakse Raplas rahvasprinti

7. mail peetud Rapla rahvasprindil tegi kiireimat sõitu Kristo Tagaväli. 4WD klassis Subaru Imprezaga võistelnud mees kindlustas etapivõidu kahe esimese vooruga ning ei pidanud seega kolmandas sõidus enam startima.

4WD klassis teenisid Kristo Tagaväli järel koha kolme parema hulgas välja veel Marek Haiba (Mitsubishi Lancer Evo) ja Gert Aasmäe (Mitsubishi Lancer Evo 9 RS). Üldse osales selles klassis 9 võistlejat.

Kõige osavõtjaterohkem võistlusklass oli 2WD-S / 2WD-b ehk üle 1,8-liitrise mootoritöömahuga kaherattaveoliste autode klass, kus oli võistlustules ühtekokku 28 osalejat. Konkurentsitult parimaks osutus Andrek Põllumäe (BMW M3). Teise tulemuse sai kirja Marko Kukuškin (BMW 320i) ning kolmas oli Eero Labotkin (VW Golf 2 GTi).

Väiksema kubatuuriga kaherattaveoliste autode klassis mahtusid esikolmikusse: Igor Roosmaa (Ford Puma), Mirko Kaunis (Mitsubishi Colt) ja Rivo Vähi (Honda Civic). Selles klassis oli osalejaid 13.

Naiste arvestuses saavutas esikoha Marin Aarn (Honda Civic Type-R), kes startis kõigis voorudes ning need ka võitis. Tiina Ehrbach (VW Golf) oli teine ning Aira Lepp (Nissan Sunny) kolmas.

Rapla kadirajal oli mõõtu võtmas ka 13 noort, neist 6 kuni 16-aastaste klassis ja 7 kuni 18-aastaste vanuserühmas. Võitjaiks osututusid vastavalt Patrick Juhe (Honda Civic) ja Jaan Eerik Planken (Honda Civic).

13 võistlejaga SU klassis teenis võidu välja Egert Jakobi (VAZ 2107) ning 4 osalejaga Moskvitšide arvestusklassis sai konkurentidest jagu Timo Pipar (AZLK 2140).

Rapla rahvasprint oli Helmet Palmi mälestusvõistluste neljas etapp, Eesti Autospordi Liidu karikavõistluste neljas etapp, Lääne regiooni meistrivõistluste kolmas etapp, SU klassi karikavõistluste neljas etapp ja Moskvich Liiga karikasarja etapp sprindikarika arvestuses.