10. aprill 2016 23:52
Hooaja esimese etapivõiduni jõudis Martin Vaga. Foto: Kaido Saul

Lembit Nõlvak oli nobedaim, Martin Vaga võitis

9. aprillil toimus Haapsalu linna tänavatel järjekordne Haapsalu rahvasprint, peasponsoriks Lyoness. Seekord oli kümne masinaklassi peale stardis kokku 91 võistlejat Eestist ja Lätist.

Kõige kiiremini läbisid 2250 meetri pikkuse võistlusraja neljarattaveolistel autodel võistelnud mehed. Absoluutselt parima aja sai kirja üle aastate taas sprindiradadele naasnud Lembit Nõlvak, kellele see oli sel hooajal teistkordseks sprindistardiks. Autol Volkswagen Golf R sõitnud Nõlvaku parim aeg oli teises sõiduvoorus 2 minutit ja 7,87 sekundit.

Etapivõidu saavutas Mitsubishi Lancer Evo kaheksal kihutanud Martin Vaga, kes võitis esimese ja kolmanda sõiduvooru. Lembit Nõlvak oli teine ning Gert Aasmäe kolmas.

Üle 1,8-liitrise mootori töömahuga kaherattaveoliste autode masinaklassis saavutas võidu Rene Uukareda (BMW 325), väiksema kubatuuriga autode klassis teenis võidu välja Mirko Kaunis (Mitsubishi Colt). Naisvõistlejaist osutus parimaks Marin Aarn. SU klassis kuulus esikoht Kalle Kruusmale (VAZ 21073), Moskvitšide arvestusklassis võitis Heigo Tinno (IZ 412).

Kuni 18-aastaste noorte arvestuses alistas rivaalid Kristjan Lepind (Mitsubishi Colt), kuni 16-aastaste seas võidutses Patrick Juhe (Honda Civic). Veteranide klassis võitis Valter Puda (VW Golf GTi).

Kõige vähem osalejaid, vaid kaks, oli kaherattaveoliste sportautode klassis, kus võidu saavutas Kaspar Kasari (Honda Civic Type-R).