06. märts 2016 1:58

Otepää rahvasprindil tegi kiireimat sõitu Gert Aasmäe

Talvine Otepää rahvasprint toimub märtsis

Uue aasta esimene rahvasprint toimub Otepääl

5. märtsil peeti Lõuna-Eestis Villa Müllerbeck - Otepää rahvasprint, kus erinevates masinaklassides pani oma sõiduoskusi proovile ühtekokku 77 osalejat. Kõige nobedamalt läbis 3,2 km pikkuse võistlustrassi Gert Aasmäe.

Neljarattaveoliste autode arvestuses tegi võistluse kaasa 14 meest. Võidu saavutas Gert Aasmäe (Mitsubishi Lancer Evo 9 RS), kes alistas rivaalid esimeses ja kolmandas sõiduvoorus. Teise tulemusega lõpetas lumistes tingimustes peetud rahvasprindi Heiki Rauba (Volkswagen Golf 2 Syncro D) ning kolmas oli Marek Haiba (Mitsubishi Lancer Evo).

Sama arv osalejaid oli ka kuni 1,8-liitrise mootoriga kaherattaveoliste autode arvestusklassis. Seal saavutas võidu Rivo Vähi (Honda Civic), kes vaid teises voorus pidi tunnistama kokkuvõttes teiseks tulnud Mirko Kaunise (Mitsubishi Colt) paremust. Kolmas oli Margo Kamla (Honda Civic).

Kõige konkurentsitihedam võistlusklass oli seekord 2WDb ehk üle 1,8-liitirse mootorimahuga kaherattaveoliste autode klass, kus startis 21 võistlejat. Kolm paremat olid vastavalt: Indrek Tammel (Ford Escort) esimene, Peeter Tammoja (Opel Corsa) teine ning Eero Labotkin (Volkswagen Golf) kolmas.

SU klassis võttis üllatuslikult võidu Kristjan Vidder (VAZ 2107), kellele ei saanud seekord vastu ka mullusel Otepää rahvasprindil kolme sekka mahtunud Meelis Värva ja Urmas Roos. Koha kolme kiirema hulgas teenisid tänavu välja lisaks Vidderile veel Aivo Täpsi (VAZ 2107) ja Martti Toming (VAZ 2105). Roos ja Värva olid sedakorda vastavalt neljas ja viies.

Moskvitšide klassis oli stardis kaheksa meest. Võidu saavutas Ermo Jeedas (AZLK 2140), teine oli Heigo Tinno (IZ 412) ja kolmas Timo Pipar (AZLK 2140).

Naiste omavahelises mõõduvõtus jäi seekord peale Annika Vänt (Honda Civic). Teise tulemusega lõpetas S.M.A. Racingu korraldatud spdindivõistluse Liisbet Vaher (Volkswagen Golf) ja kolmas oli Tiina Ehrbach (Volkswagen Golf).

Otepää valla teedel toimunud rahvasprindil olid võistlustules ka noored. Kuni 16-aastaste vanuserühmas teenis võidu välja Patrick Juhe (Honda Civic) ning kuni 18-aastaste hulgas osutus võitjaks Rudolf Uusneem (Citroen C4).

Villa Müllerbeck - Otepää rahvasprint kuulus avaetapina Eesti rahvasprindi karikavõistluste arvestusse, esimese osavõistlusena Moskvich Liiga karikasarja arvestusse ning oli Helmet Palmi mälestusvõistluste teiseks etapiks.