Margus Kiiver
19. juuli 2015 21:30

Lõuna-Eestis teenis võidu Aleksei Lukjanuk

Täna Tartu raekoja platsil lõppenud Euroopa autoralli meistrivõistluste kuuenda etapi, auto24 Estonia ralli võitsid Mitsubishi Lancer Evo kümnega võistelnud Aleksei Lukjanuk ja Aleksei Arnautov.

Reede õhtul alanud auto24 Estonia ralli avapäeval oli kavas üks kiiruskatse Tartu linnas. Kümnete tuhandete inimeste silme all sõidetud lisakatse võitsid Aleksei Lukjanuk - Aleksei Arnautov.

Laupäeval kihutati võidu üheksal kiiruskatsel. Päeva jagus ka korralik annus draamat. Kahjuks puudutas see Eesti sõitjaid, kes olid võitlemas ralli võidu nimel.

Päeva esimese katsega haarasid kaksikjuhtimise Eesti meeskonnad. Martin Kangur - Kuldar Sikk (Ford Fiesta R5) võitsid katse liidriks kerkinud Karl Kruuda - Martin Järveoja (Citroen DS3 R5) ees. Kruuda ja Järveoja edestasid konkurente 0,8 sekundiga ja liidrikohalt kolmandaks kukkunud venelasi 1,9 sekundiga. Aleksei Lukjanuk - Aleksei Arnautov võitsid järgmise katse ja tõusid taas liidriks. Viienda katse võitsid Kajetan Kajetanowicz - Jaroslaw Baran (Ford Fiesta R5), kes kerkisid seejärel teisele kohale

Kuuendal katsel tegid Lukjanuk ja Arnautov valestardi nind pudenesid seetõttu kolmandaks. Rallit asusid juhtima poolakad, edestades Karl Kruudat ja Martin Järveoja 1,5 sekundiga. Martin Kangur - Kuldar Sikk sõitsid teelt välja võssa ja katkestasid.

Seitsmenda katse järel oli esikolmik sama, kuid kaheksandal kiiruskatsel jäi sõit pooleli võistluspaaril Kruuda - Järveoja, kelle Citroen DS3 R5 jäi katse 20 kilomeetril tehniliste probleemide tõttu raja äärde. See tõstis kolmandale kohale N-rühma Mitsubishi Lancer Evo üheksal sõitnud duo Rainer Aus - Simo Koskinen. Lukjanuk - Arnautov tõusid taas liidriks, seda vaid 0,1 sekundilise eduga poolakate ees.

Elva linnakatse võitsid Raul Jeets - Andrus Toom (Ford Fiesta R5).

Pühapäeval oli kavas kuus kiiruskatset. Viimasele päevale läksid liidritena vastu Aleksei Lukjanuk - Aleksei Arnautov, kelle edu poolakate Kajetan Kajetanowiczi ja Jaroslaw Barani ees oli 2,4 sekundit. Päeva kolmandal katsel võitsid venelased Poola rallimehi ligi kaheksa sekundiga ja nende edu kasvas 12 sekundile. Vahepeal kolmandaks tõusnud Egon Kaur - Annika Arnek (Mitsubishi Lancer Evo 9) katkestasid ralli sellel katsel väljasõidu tõttu. Viimasel kolmel katsel esikolmikus enam muutusi ei toimunud ja nii võisid ralli viimase kiiruskatse finišis võitjatena juubeldada Aleksei Lukjanuk ja Aleksei Arnautov.

"See on täiesti uskumatu tunne, võita see suurepärane ralli pärast nii tihedat võitlust. See oli väga väsitav, kuid samas suurepärane ja magusa võiduga ralli. Tänud kõigile, kes kaasa elasid," kommenteeris Lukjanuk.

Kajetan Kajetanowicz - Jaroslaw Baran kaotasid võitjatele lõpuks 12,7 sekundit. Nad olid samuti väga rahul, sest said väärtuslikke punkte meistrisarjas lisaks ja ta tõusid tabeliliidriks. Senised liidrid Craig Breen - Scott Martin (Peugeot 208 R5) katkestasid Lõuna-Eesti teedel peetud kruusaralli enne eelviimast katset, kui nende auto mootorist kadus õlisurve.

auto24 Estonia ralli kolmas koht kuulus võistluspaarile Rainer Aus - Simo Koskinen, kes jäid võitjaist ühe minuti 1 ja 7 sekundi kaugusele. Mulluse neljanda koha värskelt poodiumikoha vastu vahetanud Aus oli selle positsiooniga enam kui rahul: "Väga rahul, see on ülim tunne. Eile õhtuks olime endalegi üllatuseks kolmandal kohal ja kuigi tänane hommik oli raske, lõpetasime ralli poodiumil."

ERC2 arvestuses sai Aleksei Lukjanuki ja Rainer Ausi järel kolmanda koha Siim Plangi, kes võistles koos Marek Sarapuuga autol Mitsubishi Lancer Evo 10.

auto24 Estonia rallil tulid ERC Junior arvestuses võitjateteks lätlased Ralfs Sirmacis - Artūrs Šimins (Peugeot 208 R2).