Kliki siia Kliki siia
Kes noortest eestlastest võidab Estonia ralli WRC2 arvestuses?
Vasta | Tulemus
Saada teade
Partnerid
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
rallifotod.eu
 
 
 
Rando Aav
22. aprill 2015 11:56
Loe kommentaare (0)
Trüki lehekülg
 Foto: Olsbergs MSE

Reinis Nitišs keskendub rallikrossi MM-sarjale

Reinis Nitišs teeb kaasa täishooaja rallikrossi meistrisarjas, võisteldes Olsbergs MSE tiimis autol Ford Fiesta ST. Lätlane asub teist aastat järjest jahtima võitu supercar klassis. Mullu oli ta kokkuvõttes kolmas.

"Praegu on olulisim keskenduda rallikrossi MM-võistlustele. See on minu põhieesmärk," räägib Reinis Nitišs rally.ee autospordiajakirjale. Ettevalmistused on lätlasel sujunud edukalt ning ta on valmis 2015. aastal Monster Energy FIA rallikrossi meistrisarjas võitlema võidu nimel. Head tulemust loodab ta juba 24.-26. aprillini Portugalis toimuvalt avaetapilt. "Kui ma sõitsin super 1600 klassis, siis meeldis mulle võistelda asfaldiradadel, kuid praegu ei oma pinnas enam tähtsust, sest olen suuteline kiiresti sõitma igal teekattel," põhjendab ta.

Mullust hooaega meenutades sõnab Nitišs, et eredalt on meeles Norra etapp. "Norra etapi võitsin! Petter Solberg teine ja Ken Block kolmas. Seda saavutust hindan ise kõige kõrgemalt," lausub lõuanaaber.

Mis Reinisele rallikrossis meeldib? "See on lahe, kui stardis on 5-6 autot ja sa tead, et keegi võib sind nügida või ise kedagi lükkad... See kontakti võimalus teeb sõidu põnevaks. Rallis sa sõidad üksi ja pole pooltki nii huvitav. Arvan, et see kontaktivõimalus ongi selle spordi võti," jätkab Reinis Nitišs, kes tänavu talvel sai "käe valgeks" ka rallispordis. "Ralli oli midagi uut mulle. Alguses oli keeruline, aga tegin palju treeninguid. Professionaalsed rallisõitjad ütlevad, et rallit sõita legendi järgi pole üldse raske. Mind õpetas rallit sõitma Māris Neikšāns. Usaldasin teda. Kahekordne autoralli meister ikkagi. Ta käitus nagu professionaalne kaardilugeja, kuigi meistriks tuli ta ju roolis. Aga ralli on rallikrossist väga erinev ala. Ohutustsoon jne. Väga ettevaatlikult sõitsin alguses."

Kas rallikrossi MM-sarjas võistlemisele pühenduv Reinis Nitišs võiks millalgi taas ka Eestisse võistlema tulla? "Võibolla ühel päeval tulen jälle Eestisse, aga midagi kindlalt ma lubada ei saa. Kui tulen, siis neljarattaveolise autoga. Andreas Bakkerud, mu tiimikaaslane käis kaks aastat tagasi, 2013. aasta septembris. Tal läks üsna hästi. Kulbilohu rallikrossirajal tegi ringirekordi. Elame näeme!"


Fotod: Olsbergs MSE
Kliki siia
Artikli juurde
17.06.2026
Michael Parki meenutatakse Tallinnas tema sünniaastapäeval
Artikli juurde
19.06.2026
Ott Tänak ostab juulis avatava Amserv Tallinna esindushoone
Artikli juurde
19.06.2026
Rallimeened ja mootorisporditarbed internetist – nii jälgid oma pakki
Uudiste arhiiv
Artikli juurde
Subaru Forester 2,0 XE
Varasemad ülevaated
31.05.2026
Kose rahvaralli 2026 (0)
02.05.2026
Krosskartide rallisprint 1.05.2026 (0)
03.09.2025
Kehala rallikross 30.08.2025 (0)
Viimati lisatud albumid
Viimati uuendatud albumid
01.06.2026 23:00
Rally Kurzeme 2026 (0)
30.05.2026 20:03
NordAuto Kose Rahvaralli 2026 (0)
03.05.2026 07:46
Eesti MV Rallikross 2026 1.etapp Kulbilohu (0)
09.02.2026 02:09
Rally Sarma 2026 (2)
25.01.2026 09:26
Rally Aluksne 2026 (2)
Vaata foorumiteemasid
 
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia