14. oktoober 2014 5:08
Rainer Rohtmets ja Rauno Rohtmets klassivõitjaina finišis. Foto: Rando Aav

Rainer Rohtmets pani untsu läinud hooajale ilusa punkti

Saaremaa ralli võitsid Timmu Kõrge ja Erki Pints

"Hooaja alguse eesmärk oli meistritiitel võtta," ütles Rainer Rohtmets, kes jahtis A6 klassi Citroeniga võitusid EMV3 arvestuses, kus võisteldakse kaherattaveoliste 1,6-liitrise mootoriga A6, N2, R1 ja R2 klassi autodega.

"Hooaeg on olnud probleemiderohke, just tehnilise poole pealt," nentis Rainer Rohtmets, kes hooaja otsustaval etapil sai enda sõnul lõpuks vaid sõidule keskenduda. "Nüüd lõpuks kõik õnnestus ja töötas," ütles ta.

"Hooaeg tervikuna on ebaõnnestunud. Kolmest esimesest rallist kaks tükki katkestasime, ühel kaotasime tund aega teistele kuttidele. Auto jamas seal. Kahel rallil saime tehniliste probleemide tõttu saime kaks teist kohta," rääkis koos vend Rauno Rohtmetsaga võistlev Rainer Rohtmets.

Saaremaa rallil oli tema sõnul sihiks võtta võit A6 klassis. See meestel ka õnnestus. Lähimad jälitajad, autol Ford Fiesta R2 sõitnud saarlased Rasmus Uustulnd - Imre Kuusk jäid neist kokkuvõttes 32 sekundi kaugusele.

"Ralli kulges väga hästi," lausus Rainer Rohtmets rahulolevalt. "Esimese päeva lõpetasime klassiliidritena. Teisel päeval suurendasime vahet teiste poistega. Pärast lõunat andsime tempos juba tublisti järgi, sõitsime selline 70-80% kindla peale," kommenteeris klassivõitja.