30. august 2014 2:58

Jānis Vorobjovs liider, Siim Plangi nobedaim eestlane

Siim Plangi oli Kuramaa ralli testikatsel kiireim

Kuramaa ralli esimese võistluspäeva lõpetasid liidrikohal Jānis Vorobjovs - Andris Mālnieks. Eesti sõitjaist läbisid Lätis süidetava ralli avapäeva viis katset vähima ajaga võrulased Siim Plangi - Marek Sarapuu.

29. augustil sõideti Läti ja Eesti autoralli meistrivõistluste arvestusse kuuluval Kurzeme rallil viis kiiruskatset. Viis kiiremat võistluspaari mahtusid avapäeva lõppedes kümne sekundi sisse.

Kuigi Läti meistrisarja N4 klassi liidrid Jānis Vorobjovs - Andris Mālnieks (Mitsubishi Lancer Evo 10) ühtki kavas olnud kiiruskatset ei võitnud, lõpetasid nad avapäeva liidrikohal, asudes rallit juhtima viienda kiiruskatse järel. Teisel positsioonil olid päeva kokkuvõttes Mārcis Ķenavs - Gatis Cimdiņš (Mitsubishi Lancer Evo 10). Teistkordselt neljarattaveolise Mitsubishiga rallil osalevat Liepāja võistluspaari jäi liidritest lahutama 1,08 sekundit. Kolmandaks platseerusid Aleksei Lukjanuk - Aleksei Arnautov (Mitsubishi Lancer Evo 10). Kaks katsevõitu noppinud rallimehed jäid Jānis Vorobjovsist ja Andris Mālnieksist 4,04 sekundi kaugusele.

Venelastest 0,58 sekundi kaugusele jäid viie katse kokkuvõttes Siim Plangi - Marek Sarapuu (Mitsubishi Lancer Evo 10). Nende järel viiendad olid Markus Abram - Rein Jõessar (Mitsubishi Lancer Evo 10) ja kuuendad Roland Murakas - Andres Ots (Mitsubishi Lancer Evo 10).

N4 klassi võistlejate järel olid seitsmendad R5 klassis osalevad Martynas Samuitis - Ramūnas Šaučikovas (Mitsubishi Lancer Evo 10). R5 klassi liidritest vähem kui sekundi kaugusele jäid Stanislav Travnikov - Aleksei Bashmakov (Mitsubishi Lancer Evo 8).

Viienda katseni rallit R5 klassis juhtinud Vytautas Švedas - Žilvinas Sakalauskas asusid pärast nelja kiiruskatset üldises pingereas 5. kohal, kuid päeva viimasel katsel tegid nad avarii ja kaotasid umbes 50 sekundit.

2WD klassis asusid võistlust juhtima BMW-ga võistlevad eestlased Toomas Vask - Taaniel Tigas, kes olid avapäeva lõppedes üldises pingereas 18. kohal.

R2 klassis juhivad rallit Sander Pärn - James Morgan (Ford Fiesta R2), kelle edu lähimate konkurentide oli päeva lõppedes 7,28 sekundit. "Olen rõõmus, et oleme pärast esimest võistluspäeva kiireimad esiveoliste autode arvestuses. Võtsime päevast peaaegu maksimumi. Viiest peetud kiiruskatsest võitsime neli ja juunioride meistrisarja arvestuses on see meie jaoks väga oluline, kuna saime iga katsevõidu eest ühe lisapunkti," kommenteeris Pärn.

Avapäeval võtsid autosportlased mõõtu 25,6 katsekilomeetril. Homme on kavas kuus kiiruskatset, kogupikkusega 84,52 kilomeetrit.