Oti Pubi - Otepää rahvasprindil läheb loosi mitu eriauhinda

Marko Koosa: Sirget maad meil sprindil ei ole

Kaks nädalat Oti pubi - Otepää rahvasprindini

12. juulil peetud Oti Pubi - Otepää rahvasprindi tulemused löödi kokku kahe vooru aegade põhjal. Kolmas sõiduvoor jäi pooleli, kui teelt välja vastu puud sõitnud Elvis Pukk toimetati kiirabiga arstlikku kontrolli.

Kolmandat sõiduvooru kõik osalejad enam kaasa teha ei saanud, sest number 21 all Subaru Imprezaga võistelnud Elvis Pukk sõitis otsustavas voorus raja viimasel kolmandikul vastu puud. Päästeameti töötajad lõikasid võistleja autost välja ning kiirabi viis põrutada saanud sõitja arstlikku kontrolli. Varukiirabi korraldajad ei kasutatud, mistõttu mõistliku aja jooksul võistlust jätkata ei oleks õnnestunud ja tulemused löödi kokku kahe vooru aegade põhjal.

23 osalejaga 4WD klassis alustas Oti Pubi - Otepää rahvasprinti hea tempoga Mitsubishi Lancer Evo üheksal võistelnud Rain Rannala (fotol), kes võitis mõlemad sõiduvoorud ja kindlustas endale seeläbi esikoha. Teise tulemuse sai ses klassis kirja Rainer Parik (Mitsubishi Lancer Evo 10) ning kolmas oli Siim Liivamägi (Mitsubishi Lancer Evo).

Üle 1,8-liitrise mootoriga kaherattaveoliste autode arvestusklassis startis 23 võistlejat. Võitis Robert Peetson (BMW 325I), teine oli Marko Kukuškin (BMW 320I) ning kolmas Jüri Jürisaar (BMW 325).

Nn väikeste masinaklassis ehk kuni 1,8-liitrise mootori töömahuga kaherattaveoliste autode arvestuses sai konkurentidest jagu sarnaselt möödunud aastale Karel Tölp (Honda Integra). Koha kolme seas võitlesid välja varasemast teada-tuntud osavad võistlejad Meelis Marmor (Honda Civic) ja Argo Kästik (Honda Civic).

Naisvõistlejaist suutis parima tulemuse kirja saada Margit Mäekivi (Honda Civic Type-R). Tiina Ehrbach (VW Golf) oli teine ning Sirje Potisepp (Honda Civic) kolmas.

Noori käis sedakorda rajal 5. Poistest sai seekord J18 klassis jagu Chrislin Sepp (Honda Civic Type-R). Kenert Saar (Nissan Sunny) oli kokkuvõttes teine ning Patrick Juhe (Ford Fiesta XR2) kolmas. Saarlased Robert Virves ja Martin Sepp lõpetasid Lõuna-Eestis sõidetud rahvasprindi vastavalt noorteklassi neljandal ja viiendal kohal.

Üheksa SU klassi võistleja omavahelises võistluses osutus parimaks Läänemaa mees Sander Ilves (VAZ 2106). Meelis Värva (VAZ 2105) lõpetas sõidu SU klassi teise ning Andres Meus (VAZ 21051) kolmanda tulemusega.

Otepää rahvasprint kuulus ka Moskvich Liiga karikasarja arvestusse, mistõttu tegi sõidu kaasa ka 7 mossemeest. Alistamatuks osutus Heigo Tinno (IZ 412), kes võitis mõlemad sõiduvoorud. Martin Juhe (IZ 2715) oli teine ja Tarmo Kikkatalo (AZLK 2140) kolmas.

3,4 km pikkusel kruusakatsel võeti mõõtu ka kaherattaveoliste sportautodega. Konkurentidest sai jagu Nissan Sunnyl kihutanud Janek Ojala. Poodiumile mahtusid veel Rainer Meus ja Tanel Tepandi. Otepäälane Kasper Koosa jäeti kodustel teedel toimunud sprindil napilt neljandaks.

Otepää rahvasprinti toetasid: Forans Eesti AS, Eco Oil OÜ, GMP Clubhotel, Villa Müllerbeck, Pühajärve SPA & Puhkekeskus, Hotell Murakas, Mellex Auto ja Fixus, Red Bull, Coca Cola, A. Le Coq, ööklubi Comeback, Makserv OÜ,KML Auto, Forestex, Arke Lihatööstus, Tridens AS ja Otepää Seikluspark. Suure panuse ürituse toimumiseks andsid Otepää vald, AS Aasta Auto ja Otepää rahvasprindi nimisponsor Oti pubi.