04. august 2024 21:02

Kehala rallikrossil saavutasid noored arvukalt klassivõite

Eesti rallikrolssi meistrivõistluste etapil Kehalas tõusid mitmeski klassis poodiumi kõrgeimale astmele noored võidusõitjad.

Osavõturohkeimas krosskartide Xtreme klassis kuulusid poodiumikohad noorema põlvkonna sõitjatele. Armin Raagi (P-Tech) järel sai teise koha Lucas Lausing (Speedcar Wonder) ning kolmandana lõpetas rallikrossis esmakordselt poodiumikohale jõudnud Frederik Märtin (Speedcar Wonder).

"Hommikul ei läinud väga hästi, aga ärkasin rohkem üles ja hakkas tulema," rääkis 15aaastane Armin Raag. "See on äge, et nii palju noori on tulnud siia sõitma."

Tabeliliider Andre Kiil tegi finaalsõidus avarii ja paiskus seitse korda üle katuse. Õnneks on sõitjaga kõik korras ning tema meistritiitli jaht jätkub viimasel etapil Laitses.

Krosskartide noorteklassis 125/250 võitis Armin Raagi 11-aastane vend Genor Raag. Teise koha võitles välja Mairo Kähr ja kolmanda Kaspar Pikkpõld. "Mul oli juba enne finaali starti jokkeritaktika välja mõeldud. Teadsin, et Mairo teeb hea stardi. Läksin esimesel ringil jokkerisse ja see töötas väga hästi," rääkis Genor Raag.

Ka kolmandas krosskartide klassis 650 oli samuti võidukas noor sõitja, 16-aastane Jürgen Laansoo.Teise koha saavutas Rait Sööt ja kolmandaks tuli Laur Langeproon.

Super 1600 klassis võidutses mullune noortemeister Andri Kutsar (Ford Ka), kes liigub kindlalt meistritiitli poole. Finaalsõidu start ei olnud Kutsaril kõige parem, mis andis kaassõitjatele edumaa, kuid lõpuks saavutas ta siiski võidu. Teise koha saavutas Martin Vatter (Peugeot 206) ja kolmandana lõpetas Indrek Ilves (Honda Civic). "Tänane sõit oli väga hea. Kiirus oli olemas ja kõik läks plaanipäraselt," kommenteeris Kutsar.

Junior 1600 klassis saavutas esikoha Mihkel Pajo (Opel Corsa), teine oli Henry Kutsar (Ford Ka) ja kolmas Albert Ako Kokk (Škoda Fabia). "Autol oli jahutusega probleeme, kuid sõita sai, lausus Pajo.

TouringCar klassis võidutses põneva võidusõidu tulemusena Simo Viilas (Ford Fiesta). Viilas võitis kõik sõidud alates treeningsõitudest. Teise koha saavutas Rauno Rappu (VAZ-2105) ja kolmandana lõpetas võistluse Kristaps Grunte (BMW120e). "Seni olin hädas startidega, nüüd hakkasid need õnnestuma. See oli suur pluss. Mulle meeldivad kiired rajad. Mida suurem hoog, seda nauditavam," lausus Viilas.

BMW RX3000 klassis on seis väga tasavägine. Viiendal etapil võitis Mait Buddell, kelle võidule aitas kaasa hea jokkeristrateegia. Teine oli lätlane Dailis Jansons ja kolmas Mirell Hintser.

SuperCar klassis selgus 2024. aasta Eesti meister, kui Arvo Kask (Mitsubishi Lancer Evo) kindlustas tiitli kolmanda järjestikuse etapivõiduga. Teise koha sai Siim Sündema (Ford Fiesta), kes pidi kogu päeva võitlema tehniliste probleemidega.

Eesti rallikrossi meistrisarja viimane etapp toimub 28. septembril Laitse rallipargis.