16. juuli 2024 14:04

Saaremaal toimus nädalavahetusel Kihelkonna rahvaralli

Island of Pets - Kihelkonna rahvaralli üldvõidu saavutasid Robin Pruul - Rein Tikka. Sama võistluse raames sõidetud noorteralli etapi võitsid nooremas rühmas Trevon Aava - Urmo Aava ja vanemas Kristian Hallikmägi - Jaan Pisang.

J16 klassis sõitnud Trevon Aava - Urmo Aava (Renault Twingo) võiduaeg oli 34.38,4, Henry Tegova - Martin Juga (Ford Fiesta) kaotasid neile 1,2 sekundit ja Lukas Leivat - Kauri Pannas (Ford Fiesta) 4,6 sekundit. 16-aastastele ja noorematele mõeldud klassis startis Saaremaal 30 ekipaaži.

"Kurvilised lõigud olid ägedad. Šikaanid mulle eriti ei meeldi, aga kui need kiiremaks tehti, sai ka neid nautida," rääkis Trevon Aava RallyPin'i videointervjuus. "Teisel läbimisel olid katsed juba päris rööpas. Eks terve tee peal meeldib mulle ikka rohkem sõita, aga katkisel on samuti mõnus."

J18 klassi parimad Kristian Hallikmägi - Jaan Pisang (Honda Civic) võitsid ajaga 34.12,8. Andre Juhe - Veiko Kimber (Honda Civic Type-R) jäid neist minuti ja 30,6 sekundi ja Mattias Aivo Karik - Jaanus Hõbemägi (Toyota Yaris) kahe minuti ja 20,6 sekundi kaugusele.

Üldjärjestuse esikolmikukohad kuulusid 145 osavõtjaga rahvarallil nelikveoliste autodega võistelnutele. Võitsid Robin Pruul - Rein Tikka (Subaru Impreza) jaga 30.55,9, teise koha said Mirek Matikainen - Keith Vähi (Subaru Impreza WRX STI), kaotus võitjatele 15,6 sekundit ja kolmanda Martin Vaga - Kristian Teern (Mitsubishi Lancer Evo), kes jäid kiireimatest 19 sekundi kaugusele.

"Ralliga jäin rahule. Võiduni aitas kõige rohkem esimene katse, seal õnnestus saavutada edu, mida tuli hoida," rääkis Pruul RallyPin'i videos. "Enne sai kõvasti kruusal trenni tehtud, eks seegi tõi edu."

Järgmine noorteralli meistrivõistluste ja Eesti Autospordi Liidu karikasarja etapp sõidetakse 21. septembril Järvamaal.