Rauno Paltser
16. juuni 2024 19:51

Jaspar Vaher ja Sander Pruul said Soomes teise koha

Jaspar Vaher Pohjanmaa ralli eel: tempomuutusi on palju

14. ja 15. juunil Soomes Seinäjoki ümbruse teedel sõidetud Soome autoralli meistrivõistluste viiendal etapil saavutasid Jaspar Vaher ja Sander Pruul SM3 arvestuses teise koha.

Kui reedel näitasid Jaspar Vaher - Sander Pruul (Ford Fiesta) parimat aega kahel kiiruskatsel, siis täpselt samapalju katsevõite kogunes nende kontosse ka laupäeval. Vihma ja päikest pakkunud võistluse lõpetasid eestlased SM3 klassi teisel kohal. Klassivõidu võtnud Tuukka Kauppinen - Veli-Pekka Karttunen (Ford Fiesta Rally4) edestasid neid läbitud 123,53 katsekilomeetri järel 13,5 sekundiga.

"Reedene päev läks rohkem kohanemiseks ja auto seadistus oli võib-olla mitte kõige optimaalsem selle ilmastiku ja tee jaoks. Tegime laupäevaks mõningad muudatused ja kohe hakkas paremini minema. Kui reedel oli keeruline ja rabe sõit, siis laupäeval läks juba palju paremaks," rääkis Vaher. "Laupäevastel katsetel oli üsna vahelduv ilm. Vahepeal tuli paduvihma ja siis paar kilomeetrit hiljem paistis päike. Siinsed teed on ikka võrreldes Eesti omadega üsna erinevad, eelkõige pinnase ja profiili osas. Isegi võrreldes Länsirannikon ralliga olid Soome teed erinevad. Siin olid kitsamad ja tehnilisemad katsed."

Pohjanmaa ralli SM3 klassi esikolmik: 1. Tuukka Kauppinen - Veli-Pekka Karttunen (1.07.44,3), 2. Jaspar Vaher - Sander Pruul (+13,5), 3. Joni Korhonen - Miro Iljina (+45,9).

Rasmus Arras - Allar Heina (BMW 325) said klassis SC1 viienda koha.

Pohjanmaa ralli nime kandnud võistlusel saavutasid üldvõidu Teemu Asunmaa - Ville Mannisenmäki (Škoda Fabia RS). Roope Korhonen - Anssi Viinikka (Toyota GR Yaris Rally2) jäid neile alla 8,4 sekundiga. Kolmanda tulemuse said kirja Benjamin Korhola - Sebastian Virtanen (Hyundai i20 Rally2), keda jäi võitjaist lahutama 16,3 sekundit.

Soome autoralli meistrivõistlused jätkuvad 23.-24. augustil Lahtis sõidetava Future nimelise ralliga.