Helena Lindeberg
16. juuni 2024 19:21

Sei ja Leotoots jõudsid Rootsis kolme sekka

Rootsis näeb isa ja poja vahelist heitlust, stardis üks meie võistluspaar

Neljapäevast laupäevani sõideti Rootsi teedel Euroopa autoralli meistrivõistluste (ERC) kolmas etapp. Ainsate eestlastena olid stardis Karl-Markus Sei ja Martin Leotoots, kes esmakordselt lõpetasid ERC Junior klassis poodiumikohal.

Neljapäeva õhtuse lühikese kiiruskatse lõpetasid Karl-Markus Sei - Martin Leotoots oma klassi kolmanda ajaga. Reedese päeva lõunaks langesid nad kuuendaks (+48,3 sekundit). Edasi sõitsid eestlased tõusvas tempos ning reedese rallipäeva lõpetasid nad neljandal kohal, kaotades liidritele Patrik Hallbergile ja John Stighile minuti ja 17 sekundit. 12. kiiruskatsel sõitsid liidrid Hallberg - Stigh teelt välja ja katkestasid ning eestlased tõusid ERC Junior arvestuses kolmandale kohale, kus nad püsisid kuni ralli lõpuni. Kaotust kogunes lõpuks võitjapaarile Mille Johansson - Johan Grönvall kaks minutit ja viis sekundit. Teise koha ERC Junior klassis saavutasid Calle Calberg - Jörgen Eriksen.

"Reedel sai rohkem pingutatud, sest ei tahtnud konkurente eest ära lasta ja lõpetasime päeva neljandal kohal. Laupäeva hommikul läks hästi ja proovisime oma neljandat kohta hoida. Päeva ja ralli lõpetasime lõpuks kolmandana ja parimate mitte-rootslastena," rääkis Sei.

Hea esitus Rootsis andis Seile enesekindlust järgmiseks etapiks, mis sõidetakse Lõuna-Eesti teedel. "Rootslasi sel korral kätte ei saanud, kuid loodan, et Eestis need rollid pöörduvad. Eesmärk sai täidetud ja see poodiumikoht andis koduseks Estonia ralliks kõva positiivse emotsiooni ja siit saab nüüd edasi aina paremaks minna."

Junior ERC sarjas hoiab Karl-Markus Sei 34 punktiga seitsmendat kohta. Liidril Mille Johansonil on koos 81 punkti.

Üldvõit kuulus teist aastat järjest Oliver Solbergile

Avapäeva järjel asusid rallit juhtima Hayden Paddon - John Kennard (Hyundai i20 N Rally), kes püsisid liidripositioonil vaid kaks kiiruskatset. Alates kolmandas kiiruskatsest võtsid liidri rolli üle Oliver Solberg - Elliott Edmondson (Škoda Fiabia RS Rally2), kes hoidsid kohta ralli lõpuni välja. "See on imeline tunne. Nädalavahetusele minnes oli pinge suur, tahtsin eelmise aasta võitu korrata. Eile oli tunne autos kohutav, aga täna oli auto üle hea kontroll ja kiirus ka hea. Kergendus on suur," sõnas Oliver Solberg.

Kuni viimase katseni hoidsid teist kohta Paddon ja Kennard, kuid viimasel ehk punktikatsel purunes nende autol rehv ning kaotust tuli kiiruskatselt 29,6 sekundi jagu. Üldarvestuses pidid uusmeremaalased leppima kolmanda kohaga. "Oleme see aasta liiga palju punkte loovutanud," ütles pettunud Paddon viimase kiiruskatse lõpus. See ei olnud Paddonile esimene kord sel hooajal, kui viimasel katsel rehv purunes. Nimelt hooaja esimesel etapil Ungaris kaotas Paddon samuti teise koha rehvi purunemise tõttu.

Üldarvestuse teise koha hõivasid soomlased Mikko Heikkilä - Kristianj Temonen (Toyota Yaris GR Rally2).

Kahjuks jäi rallifännidel nädalavahetusel nägemata isa ja poja Solbergide vaheline heitlus, sest pikalt ralliautost eemal olnud autoralli maailmameister Petter Solberg ei saanud ralli jooksul õiget hoogu üles ning kaotas lõpuks pojale natukene üle kuue minuti ja lõpetas ralli üldarvestuses 15. kohal.

Järgmine Euroopa meistrivõistluste etapp toimub kolme nädala pärast Lõuna-Eesti teedel. ERC Delfi Rally Estonia kestab 5. juulist kuni 7. juulini.